Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi [RELACJA]

Michał Meksa
Podczas trwania Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, Łódź na trzy dni stała się mekką fanów popkultury
Podczas trwania Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, Łódź na trzy dni stała się mekką fanów popkultury Krzysztof Szymczak
W niedzielę w Łodzi zakończyła się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Główną festiwalową sceną była Atlas Arena, a w wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Komiksowe nowości wydawnicze, cosplay, planszówki, rywalizacja wśród komputerowych graczy, spotkania z autorami czy bohaterami seriali... Przez trzy dni, Atlas Arena była obowiązkowym przystankiem dla każdego zainteresowanego popkulturą.

Zgodnie z tradycjami festiwalu, przy układaniu programu organizatorzy duży nacisk położyli na komiks. Dobrze widoczne na imprezie było wydawnictwo Egmont, które wprowadza właśnie na polski rynek najnowszą odsłonę przygód superbohaterów DC Comics. Z tej okazji, Łódź odwiedził Jim Lee - amerykański rysownik, doskonale znany polskim czytelnikom choćby z serii X-Men czy Wildcats.

Innym gościem z zagranicy był słynący z charakterystycznej kreski i wizerunku gwiazdy rocka Simon Bisley. Anglik o mały włos nie spotkałby się z fanami. Nie przestawił zegarka z czasu londyńskiego i w momencie gdy miało rozpocząć się spotkanie... beztrosko pił piwo w hotelowym barze. Na szczęście szybko naprawił swój błąd i oczarował festiwalową publiczność. Na wysokości zadania stanęli polscy goście. Wśród nich można było spotkać legendy rodzimego komiksu, jak Grzegorz Rosiński czy Bogusław Polch, ale również rzesze młodych twórców.

W pomieszczeniach Atlas Areny spotkać było można młodych twórców gier - jak Cezary Skorupka z łódzkiego Superhot Team - dzielących się doświadczeniami i przedstawiających swoje wizje. Liczbą przebijali ich tylko sami gracze: okupujący stanowiska z komputerami i konsolami, rywalizujący ze sobą w grach sieciowych, czy oglądający te zmagania na telebimie. Po weekendzie w Łodzi, przedstawiciele branży mogą więc liczyć przyszłe zyski, zaś fani szeroko pojętej popkultury mogą już odliczać dni do kolejnej edycji imprezy.

Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wys. 7 tys. zł zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (grafika) za pracę „Król”. Pierwszą nagrodę (4,5 tys. zł) jury przyznało dla Tomasza Kontnego (scenariusz) i Leszka Wicherka (grafika) za „Muzeum mnie”, drugą nagrodę (3,5 tys. zł) - dla Yanna-Williama Bernarda za „Holy Days”, trzecią nagrodę (2 tys. zł) - dla Łukasza Piotrkowicza i Krzysztofa Budziejewskiego za „Sen Hieronima B.” oraz trzy wyróżnienia: dla Krzysztofa Dzikiewicza i Katarzyny Urbaniak za „Krok po kroku”, Marcina Podolca za „Instynkty”, Tomasza Kontnego i Mikołaja Ratki za „Windę”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto