W czwartek w Klinice Kardiochirurgii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki odbyły się dwie operacje serca u malutkich dzieci. Tak jest codziennie. Przywożone są tu z całej Polski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Około 200 maluchów z Łodzi i różnych rejonów kraju czeka jeszcze na operację serca w Klinice Kardiochirurgii ICZMP. Zwykle trwa to dwa lata. Kolejka się wydłuża, gdyż ciągle operowane są noworodki, które dzięki natychmiastowej interwencji kardiochirurga mogą przeżyć i się rozwijać. Niektóre muszą czekać na kolejny zabieg aż do 6. roku życia.

- Dzieci mają ryzykowne, ciężkie wady serca - mówi prof. Jacek Moll, kierownik Kliniki Kardiochirurgii. - Często mamy do czynienia z sercem jednokomorowym. To są bardzo złożone i trudne operacje, która trwają kilka godzin. Takich pacjentów czekają jeszcze dwa kolejne zabiegi, by mogły się normalnie rozwijać.

Rocznie w klinice przeprowadzanych jest 400 operacji serca, z tego około 200 dotyczy noworodków.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!