Wybierz region

Wybierz miasto

  Żyrafy będą rodzić!

  Autor: Piotr Jach

  2000-06-13, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  - Narodziny żyraf w niewoli nie są szczególną sensacją. Np. w czeskich ogrodach te zwierzęta rodzą się często. Niemniej dla naszego Zoo będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż tym razem potomstwo pochodzić będzie od ...

  - Narodziny żyraf w niewoli nie są szczególną sensacją. Np. w czeskich ogrodach te zwierzęta rodzą się często. Niemniej dla naszego Zoo będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż tym razem potomstwo pochodzić będzie od rodziców mieszkających w Łodzi - mówi Włodzimierz Stanisławski, zastępca dyrektora łódzkiego ogrodu zoologicznego. - Kananga, żyrafa która dwa lata temu jako pierwsza w historii łódzkiego Zoo urodziła młode, przyjechała do nas z Czech już ciężarna. Natomiast ojcem dziecka Ananki jest z całą pewnością nasz samiec Sandokan.
  Ananka i spodziewająca się potomstwa Kananga zamieszkały w łódzkim Zoo w kwietniu 1998 r. Dołączyły do samotnego wówczas Sandokana. Po ośmiu miesiącach, w grudniu '98, Kananga powiła samca, któremu nadano imię Largo (obecnie mieszka w Zoo w Płocku). Dziecko Ananki zgodnie ze zwyczajem obowiązującym w łódzkim ogrodzie otrzyma imię rozpoczynające się na literę ,N" (zwierzętom urodzonym w kolejnych latach nadaje się imiona rozpoczynające się od kolejnych liter alfabetu, teraz obowiązuje ,N", w przyszłym roku będzie ,O" itd.).

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.