Wybierz region

Wybierz miasto

  Znieważyli policjantów?

  Autor: (st)

  2000-08-03, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  25-letni Artur B. i 23-letni Igor G. odpowiedzą wkrótce przed łódzkim sądem za znieważenie policjantów. Pod adresem interweniujących padały obraźliwe słowa.

  25-letni Artur B. i 23-letni Igor G. odpowiedzą wkrótce przed łódzkim sądem za znieważenie policjantów. Pod adresem interweniujących padały obraźliwe słowa. Według prokuratury pierwszy z oskarżonych kopnął funkcjonariusza w brzuch, drugi okładał policjantów nie ustalonym w śledztwie przedmiotem powodując obrażenia wymagające pomocy lekarskiej.
  Wieczorem 28 września zeszłego roku oskarżeni, którzy są szwagrami, posprzeczali się. Kiedy doszło do bijatyki ulicznej, ktoś wezwał policjantów. Przyjechali oznakowanym radiowozem. Szwagrowie nie chcieli okazać dokumentów. Zaczęła się szamotanina, do której przyłączyło się około 20 gapiów. Jeden z nich chciał wyciągnąć policjantowi pistolet z kabury. Emocje rosły, padł strzał ostrzegawczy. Nie pomogło. Ludzie nadal nacierali na mundurowych. Z pomocą przyszli im dwaj funkcjonariusze służby więziennej, którzy obserwowali zajście z pobliskiego zakładu karnego. Artura B. zdołano umieścić w radiowozie. Igor G., który wcześniej umknął, chciał uwolnić szwagra. Nie udało się. Oskarżony widząc nadjeżdżające posiłki ratował się ucieczką. Został ujęty dopiero później.
  W śledztwie Artur B. nie przyznał się do kopnięcia policjanta, jego szwagier zaprzeczył obydwom prokuratorskim zarzutom.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.