Wybierz region

Wybierz miasto

  Z łódką na głowach

  Autor: Halina Cywińska

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 173 (al. Wyszyńskiego 62) są bardzo przejęte przygotowaniami do uroczystości ,Łódź miasto moje i Juliana Tuwima". 25 maja, 90 przedszkolaków zatańczy poleczkę bałucką, zaśpiewa znanego ...

  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 173 (al. Wyszyńskiego 62) są bardzo przejęte przygotowaniami do uroczystości ,Łódź miasto moje i Juliana Tuwima". 25 maja, 90 przedszkolaków zatańczy poleczkę bałucką, zaśpiewa znanego walczyka o Łodzi, wyrecytuje fragmenty wierszy Juliana Tuwima. Solo zaśpiewają: Maciek Komorowski, Dobrosia Dunajczyk, Asia Walczak, Iza Turek i Agnieszka Stańczyk. Najmłodsze dzieci wystąpią w żółtych bluzeczkach, a na głowach mieć będą czerwone czapeczki - łódki.
  Dekoracje do występów to ogromny herb Łodzi (wydzieranka) i obrazy Piotrkowskiej namalowane przez dzieci. Kolorowe ilustracje ,Rzepki", ,Lokomotywy" i ,Ptasiego radia" przygotowały nauczycielki. Studenci UŁ, mający w tym przedszkolu praktyki, zagrają na 2 gitarach i flecie. Żywa ,lekcja" o rodzinnym mieście i Tuwimie ma być zabawą, która uczy nie nudząc. Następnego dnia zobaczą ją mamy. Poezję Tuwima uzupełnią wiersze specjalnie przygotowane na Dzień Matki.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)