Wybierz region

Wybierz miasto

  Wreszcie deszcz

  Autor: (A.M.)

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Po prawie miesiącu suszy w Łodzi wreszcie spadł deszcz. Po południu nad miastem przeszła burza. Niektórych łodzian zaskoczyła ulewa, choć czekali na nią od dawna.

  Po prawie miesiącu suszy w Łodzi wreszcie spadł deszcz. Po południu nad miastem przeszła burza.
  Niektórych łodzian zaskoczyła ulewa, choć czekali na nią od dawna. Nie wzięli parasoli, więc próbowali się chronić przed strugami deszczu pod sklepowe daszki. Odważniejsi, po przykryciu głowy kurtką lub torebką foliową, decydowali się biec do domów. Ostatnio deszcz padał w Łodzi 21 kwietnia. Wczorajsze opady powitano więc z radością. Cieszyli się zwłaszcza działkowicze, którzy nie musieli już wieczorem podlewać swoich wysuszonych ogródków.
  - Wieczorem spadło w mieście kilkanaście milimetrów deszczu. Dla porównania w całym kwietniu odnotowaliśmy tylko 9,6 mm opadów - powiedział ,Dziennikowi" Krzysztof Mozat ze stacji meteorologicznej na Lublinku. - Teraz przypada okres kwitnienia zbóż. Jeśli nie będzie padać, plony będą słabe. Oczywiście jedna ulewa nic nie da. W najbliższych dniach przewidywane są tylko przelotne deszcze.
  Z powodu wczorajszej ulewy sporo napracowały się służby miejskie i remontowe. Problemem okazały się przede wszystkim od dawna nieremontowane dachy w starych kamienicach. Podczas deszczu lało się lokatorom na głowy. Tak było między innymi na ul. Mazurskiej. Na wielu ulicach, m.in. na Zjazdowej, Wojska Polskiego i Wyszyńskiego, powstały duże rozlewiska, które uniemożliwiały kierowcom bezpieczną jazdę. Wichura towarzysząca burzy połamała gałęzie na drzewach. Na ulicy Złotno konary leżały na jezdni.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)