Wybierz region

Wybierz miasto

  Wiźcej stranników

  Autor: Katarzyna Pastuszko

  2000-07-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  - Prezydent Tadeusz Matusiak zapewni3 mnie, ne pieniIdze na etaty dla strany miejskiej znajdI siź jeszcze w tym roku i ja mu wierzź - mówi3 Maciej Lenart, przewodniczIcy komisji 3adu.

  - Prezydent Tadeusz Matusiak zapewni3 mnie, ne pieniIdze na etaty dla strany miejskiej znajdI siź jeszcze w tym roku i ja mu wierzź - mówi3 Maciej Lenart, przewodniczIcy komisji 3adu. - OczywiŚcie uchwa3a by3a intencyjna i do niczego w3adz miasta nie zmusza3a. Najlepiej jednak by3oby zwiźkszaĺ liczbź stranników sukcesywnie, o 10 - 20 dwa razy w roku.
  Obecnie w Lodzi pracuje 231 stranników miejskich. Z tego zaledwie 23 w administracji, a reszta ,na ulicy". Liczba etatów w strany nie zmieni3a siź od 1994 roku. Lód* na tle kraju ma jednI z najmniejszych strany.
  - CieszI mnie zapewnienia pana prezydenta. Od kilku lat bowiem przybywa nam obowiIzków, a brakuje ludzi - stwierdzi3 S3awomir Seliga, komendant Strany Miejskiej w Lodzi. - Od trzech lat strannicy chroniI 3ódzkie szko3y, co oznacza, ne do pracy na mieŚcie mam mniej o 20 stranników. RoŚnie bezrobocie i na targowiskach 3ódzkich rozwija siź coraz bardziej dziki handel. Tymczasem ludzi nie przyby3o nam od 6 lat.
  ZapytaliŚmy mieszkaEców naszego miasta, czy w Lodzi powinno byĺ wiźcej stranników miejskich?

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.