Wybierz region

Wybierz miasto

  Więcej światła na mecz Widzew - Bełchatów

  Autor: Bogusław Kukuć

  2007-08-02, Aktualizacja: 2007-08-02 01:52 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Działacze widzewskiej spółki starają się, by premiera sezonu 2007/2008 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 wypadła okazale. W niedzielę po raz pierwszy ligowe spotkanie obejrzy jako przewodniczący rady nadzorczej ...

  Działacze widzewskiej spółki starają się, by premiera sezonu 2007/2008 na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 wypadła okazale. W niedzielę po raz pierwszy ligowe spotkanie obejrzy jako przewodniczący rady nadzorczej właściciel klubu Sylwester Cacek. Realizorzy transmisji Telewizji Canal+ oraz fotoreporterzy przestaną narzekać, bo wzmocniono oświetlenie.

  Przed niedzielną konfrontacją z bełchatowskim wicemistrzem kosztem 174 tysięcy złotych zainstalowano na masztach 30 nowych reflektorów. Stadion będzie dysponował oświetleniem 2000 luksów.

  Dziś od godz. 10 do 20 będzie prowadzona przedsprzedaż biletów na niedzielne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18. Widzew apeluje, by nie czekać do ostatniej chwili, gdyż zakup Karty Kibica i biletu bądź karnetu trwa teraz dłużej, ale takie są wymogi PZPN dotyczące bezpieczeństwa na stadionach.

  Oba zespoły przyjadą na mecz ze zgrupowań. Piłkarze PGE GKS Bełchatów po dzisiejszym meczu Pucharu UEFA w Tbilisi przylecą na lotnisko Lublinek, skąd udadzą się do COS w Spale i tam będą przygotowywać sie do meczu w Łodzi. Także łodzianie będą skoszarowani od soboty.

  Wczoraj widzewiacy trenowali dwukrotnie w ośrodku piłkarskim Antoniego Ptaka w Gutowie Małym. Rano mieli zajęcia w siłowni, a po południu na boisku. Część piłkarzy grała mecz sparingowy w Aleksandrowie.

  Trener Michał Probierz pracuje nad taktyką. Chodzi o wyeliminowanie błędów, które popełnił zespół w meczu z Zagłębiem w Lubinie. O tym, że mistrzowie Polski nie byłi w dobrej dyspozycji, przekonało spotkanie kwalifikacji do Ligi Mistrzów z wicemistrzem Rumunii. Nie można wykluczyć kilku zmian w wyjściowej jedenastce łodzian.

  W zajęciach Widzewa bierze udział bramkarz z Avii Świdnik Kamil Styżej. Nowy właściciel Widzewa powołał na stanowisko koordynatora do spraw szkolenia młodzieży Piotra Stokowca, byłego piłkarza KSZO Ostrowiec, Dyskobolii i Polonii Warszawa (131 meczów w ekstraklasie), absolwenta AWF i trenera drugiej klasy.

  Były reprezentacyjny pomocnik Widzewa Ryszard Czerwiec trenował z drużyną Rozwoju Katowice. Trener tego klubu, były widzewski napastnik Marek Koniarek, namawia 39-letniego kolegę do powrotu na boisko.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)