Wybierz region

Wybierz miasto

  Widzew zagra z Dyskobolią

  Autor: Jan Hofman

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Przed piłkarzami ekstraklasy i kibicami dwudziesta ósma kolejka ligowa. Jeden mecz odbędzie się już dziś we Wronkach, gdzie Amica podejmować będzie o godzinie 20 Ruch Chorzów. Pozostałe spotkania rozegrane zostaną jutro.

  Przed piłkarzami ekstraklasy i kibicami dwudziesta ósma kolejka ligowa. Jeden mecz odbędzie się już dziś we Wronkach, gdzie Amica podejmować będzie o godzinie 20 Ruch Chorzów. Pozostałe spotkania rozegrane zostaną jutro.

  Widzew podejmować będzie Groclin Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. Łódzcy działacze, z powodu panujących ostatnio upałów, planowali przenieść rozpoczęcie meczu na godzinę 20. PZPN nie wyraził jednak na to zgody i spotkanie rozpocznie się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, a więc o godz. 16.30.
  Widzewiacy, co udowodnili w środowym zaległym meczu z Petro Płock, nie walczą już z takim zaangażowaniem jak na początku rozgrywek. Jak twierdzą sami piłkarze, nie mają już takiej motywacji, ponieważ drużyna nie gra o żadne cele ligowe. Warto jednak, by piłkarze z al. Piłsudskiego przypomnieli sobie, że grają przede wszystkim dla kibiców, którzy przychodząc na stadion muszą kupić bilety. A przecież nikt za własne pieniądze nie chce oglądać miernoty i odrabiania pańszczyzny.
  Jutrzejszy rywal Widzewa jest prawdziwą rewelacja rundy wiosennej pierwszej ligi, dlatego podopieczni trenera Jana Żurka powinni udowodnić, że futbolowe rzemiosło nie jest im obce i nadal szanują swych wiernych sympatyków.
  Prawie żaden z fachowców przed startem rundy rewanżowej pierwszej ligi nie dawał Groclinowi Dyskobolii żadnych szans na pozostanie w ekstraklasie. Zespół z Grodziska Wielkopolskiego w piętnastu spotkaniach zgromadził na swoim koncie zaledwie pięć punktów (jedno zwycięstwo i dwa remisy). Jednak na wiosnę drużyna z Wielkopolski rozpoczęła prawdziwy zwycięski pochód. Wygrała siedem spotkań z rzędu i po dwudziestu siedmiu seriach zajmuje już bezpieczne, dwunaste miejsce w tabeli, mając na swoim koncie dwadzieścia dziewięć punktów. Wspaniała metamorfoza drużyny wywołuje nadal wiele komentarzy.
  Prezes PZPN Michał Listkiewicz powiedział ostatnio: - Nie doszukiwałbym się w postawie drużyny jakichś podtekstów. Właściciel Groclinu pan Drzymała jest solidnym biznesmenem i nie narażałby na szwank swej reputacji. Zresztą Groclin pokonał zespoły, które miały o co grać. Legia po porażce straciła szansę na mistrzostwo, a Petro ma kłopoty z utrzymaniem - zakończył Listkiewicz.
  Nie brak jednak takich, którzy wyjaśnienia szefa piłkarskiej centrali przyjmują z uśmiechem politowania.
  W ostatnim ligowym spotkaniu Groclin pokonał przed własną publicznością Petro 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jacek Kacprzak, Dmitrij Koszakow i Piotr Piechniak. Groclin wystąpił w składzie: Kotorowski - Kozioł, Witkowski, Lewandowski, Piechniak, Klaczka, Rybarczyk, Kacprzak (od 88 min. Camara), Prusek (od 64 min. Koszakow) - Kłosiński, Nuckowski (od 43 min. Araszkiewicz).
  Do tej pory Widzew raz zmierzył się z Groclinem w Łodzi. Wówczas zwyciężyli goście 3:2. Nadarza się zatem wyśmienita okazja, aby poprawić bilans spotkań na stadionie przy al. Piłsudskiego.
  Inny nasz pierwszoligowiec ŁKS, przygotowuje się do ,meczu o wszystko" z Górnikiem Zabrze na specjalnym zgrupowaniu. Podopieczni trenera Bogusława Pietrzaka i konsultanta Adama Topolskiego nie mogą sobie pozwolić na porażkę na Śląsku. Zapewne piłkarze dobrze zdają sobie sprawę, że ewentualna przegrana z Górnikiem prawdopodobnie pozbawi ich szans na utrzymanie się w ekstraklasie.
  Zbiórkę kibiców ŁKS udających się do Zabrza wyznaczono w sobotę na godzinę 13 na dworcu Łódź Fabryczna. Odjazd pociągu o godzinie 14.10.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)