Wybierz region

Wybierz miasto

  Wdowa i syn skarżą „Polonię”

  Autor: (st)

  2000-08-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  - Na skutek śmierci męża, który zginął w wypadku drogowym, pogorszyła się - i to bardzo - moja sytuacja rodzinna i materialna - skarży się w pozwie wdowa.

  - Na skutek śmierci męża, który zginął w wypadku drogowym, pogorszyła się - i to bardzo - moja sytuacja rodzinna i materialna - skarży się w pozwie wdowa. - Syn, który uczył się w Stanach Zjednoczonych, w związku ze śmiercią ojca musiał zrezygnować z nauki za granicą. Oboje skarżą Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji „Polonia” domagając się zadośćuczynienia - każde po 95 tysięcy złotych.
  Marek W. zginął w swojej „Toyocie” 8 maja 1998 roku w Radomiu. Do wypadku doszło nie z jego winy. Śledztwo wobec sprawcy tragedii na drodze zostało umorzone, bowiem podejrzany też stracił w wypadku życie.
  Zanim wdowa i syn zdecydowali się na wytoczenie procesu próbowali załatwić sprawę polubownie. Kwota oferowana obojgu przez firmę ubezpieczeniową była jednak niewspółmierna do żądanej. Pozostała im zatem tylko droga sądowa.
  Oboje domagają się także odszkodowania w wysokości 15 tysięcy za koszty związane z pogrzebem i budową nagrobnego pomnika.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.