Wybierz region

Wybierz miasto

  Wakacyjne remonty

  Autor: Piotr Kasiński

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wśród szkół pogimnazjalnych najwięcej będzie działo się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 4 przy ul. Franciszkańskiej. Szkolny budynek trzeba przygotować na przyjęcie Zespołu Szkół Przemysłowo-Spożywczych nr 2, z którą ...

  Wśród szkół pogimnazjalnych najwięcej będzie działo się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 4 przy ul. Franciszkańskiej. Szkolny budynek trzeba przygotować na przyjęcie Zespołu Szkół Przemysłowo-Spożywczych nr 2, z którą ,mechanik" zostanie połączony. W Zespole Szkół nr 5 przy ul. Drewnowskiej remontowany będzie dach, podobnie jak w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Mostowskiego. Z kolei XXIV LO (ul. Marysińska) czeka osuszanie przesiąkniętych wilgocią fundamentów i ścian.
  W szkołach podstawowych nr 137 na ul. Florecistów i nr 173 przy ul. Sienkiewicza wyremontowane zostaną zniszczone baseny. Natomiast w podstawówce nr 3 przy ul. Babickiego odnowiona ma być sala gimnastyczna i część korytarzy.
  - Koniecznie musimy wyremontować salę gimnastyczną w gimnazjum nr 28 i szkole nr 149 oraz kotłownię w podstawówce nr 111 i dach szkoły nr 38 - mówi Ewa Firaza, kierownik oddziału szkół podstawowych i gimnazjów Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. - Nie ma w Łodzi takiej szkoły, która nie wymagałaby remontu. Właściwie we wszystkich w fatalnym stanie jest stolarka okienna. Do remontu nadaje się też wiekszość dachów, elewacji i sanitariatów.
  W przypadku przedszkoli remonty (m.in. naprawy dachów i ogrodzeń oraz zabezpieczenie przed napływem wody gruntowej) zaplanowano w placówkach nr 55 (al. Wyszyńskiego), 86 (ul. Demokratyczna), 93 (ul. Wichrowa), 109 (ul. Jana), 145 (al. Rydza-Śmigłego), 233 (ul. Kolumny) i 235 (ul. Stawowa). Jeśli wystarczy pieniędzy, niezbędne naprawy przeprowadzone zostaną także w przedszkolu nr 94 przy ul. Janosika.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.