Wybierz region

Wybierz miasto

  W podzięce dyrygentowi

  Autor: (pij)

  2001-10-24, Aktualizacja: 2004-12-18 01:43 źródło: Express Ilustrowany

  Studio koncertowe S-1 Radia Łódź nosi od wczoraj imię Henryka Debicha - dyrygenta, kompozytora i wieloletniego dyrektora Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi.

  Studio koncertowe S-1 Radia Łódź nosi od wczoraj imię Henryka Debicha - dyrygenta, kompozytora i wieloletniego dyrektora Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi.

  Tablicę pamiątkową z nową nazwą największego studia regionalnej rozgłośni publicznego radia w Łodzi odsłonili bracia dyrygenta: Eugeniusz i Bernard.

  - W imieniu najbliższych Henryka dziękujemy za ten gest i wspaniałą uroczystość. Henryk zasłużył sobie na to. Był wielkim muzykiem, patriotą i Polakiem - powiedział Eugeniusz Debich odsłaniając z bratem tabliczkę przez studiem.

  - Henryk Debich pracował w tej sali przez 43 lata: komponował i dyrygował. Serca biły nam raźniej ilekroć widzieliśmy naszą orkiestrę i jej dyrygenta na festiwalach i przy innych okazjach. Niech ta pamiątkowa tablica będzie formą spłaty długu wdzięczności dla Henryka Debicha za wszystko co dla nas uczynił - powiedział prezes Zarządu Radia Łódź Krzysztof Jędrzejczak.

  Zasługi dla Łodzi i całej polskiej kultury znanego w całym kraju dyrygenta sławił także przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Matusiak, który zapowiedział, że wkrótce imię Debicha nadane zostanie również jednej z łódzkich ulic.

  Oficjalną część spotkania w Radiu Łódź zakończył Andrzej Rokicki, trębacz i współpracownik Henryka Debicha, który na trąbce wykonał znany szlagier „Strangers in the night”.
  Wieczorem w Muzeum Historii Miasta Łodzi otwarto wystawę „Maestro Henryk Debich”.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)