Wybierz region

Wybierz miasto

  Uparty kamienicznik - wiceprezydent Łodzi skierował sprawę do prokuratury

  Autor: (EW)

  2002-01-23, Aktualizacja: 2004-12-18 01:16 źródło: Express Ilustrowany

  Wiceprezydent Łodzi, Marek Klimczak spotkał się wczoraj z właścicielem kamienicy przy al. Mickiewicza 13 w sprawie skandalicznego traktowania przez niego jej lokatorów.

  Wiceprezydent Łodzi, Marek Klimczak spotkał się wczoraj z właścicielem kamienicy przy al. Mickiewicza 13 w sprawie skandalicznego traktowania przez niego jej lokatorów. Chciał przekonać kamienicznika o bezduszności jego działań, a także złagodzić ich skutki. Przypomnijmy, że lokatorzy domu przy al. Mickiewicza 13 przeżywają prawdziwą gehennę.

  Mają odciętą na polecenie właściciela wodę i centralne ogrzewanie. Ostatnio również gaz. W ten sposób Bogusław Adamczyk, mieszkaniec Katowic, usiłuje wyrzucić ich z kamienicy, która jest jego prywatną własnością. Wczoraj też wręczył on prezydentowi wniosek o wykwaterowanie lokatorów, który oczywiście spotkał się z odmową. Właściciel kamienicy nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Nic ode mnie pani nie wyciągnie - rzucił na odchodne.

  - Chcielibyśmy ulżyć lokatorom, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, ale nie możemy właścicielowi prywatnej kamienicy niczego nakazać - mówi wiceprezydent Łodzi Marek Klimczak. Złożyliśmy jednak wniosek do prokuratury z prośbą o szczególne potraktowanie sprawy demontażu instalacji gazowej bez zezwolenia Referatu Urbanistyki i Administracji Architektoniczno-Budowlanej Delegatury Łódź-Śródmieście oraz nadzoru budowlanego. Jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami.

  Każdy przejaw złego traktowania ludzi, zwłaszcza znajdujących się w trudnej sytuacji, starych i schorowanych powinien być napiętnowany. Kilku lokatorów przeprowadziło się już do lokali socjalnych wskazanych przez Urząd Miasta Łodzi.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)