Wybierz miasto

Uczcili pamięć Waldka

Autor: (m. st.)

2003-11-12, Aktualizacja: 2004-12-18 17:19 źródło: Express Ilustrowany

W pierwszą rocznicę śmierci Waldemara Hyżego, świetnego bramkarza drużyny piłki ręcznej Anilany, wspaniałego człowieka, przyjaciele, którzy z nim grali, postanowili uczcić Jego pamięć rozegraniem towarzyskiego meczu.

W łódzkiej hali Centrum Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych stanęły wczoraj naprzeciw siebie zespoły Przyjaciół z Ligi i Przyjaciół z AZS.

Mecz, który trwał 2 x 25 min. zakończył się przyjacielskim remisem 26:26, do przerwy prowadziła drużyna Przyjaciół z Ligi 13:11. W drugiej części pojedynku przez długi czas utrzymywała się przewaga Przyjaciół z AZS, ale w ostatnich sekundach meczu wyrównującą bramkę zdobył Paweł Laskowski.

Przyjaciele z Ligi: Daniel Czapliński, Robert Łabuziński – Roman Batourin, Oleg Siemionow. Radosław Benkes, Michał Jabłoński, Dariusz Wróbel, Paweł Laskowski, Piotr Półrolnik, Robert Sobór, Filip Kraska, Sylwester Salski. Trener: Zygfryd Kuchta.

Przyjaciele z AZS: Remigiusz Florczak, Tomasz Matulski – Paweł Szczepaniak, Marcin Kotala, Łukasz Łukaszewski, Adam Jędraszczyk, Michał Matyjasik, Radosław Matyjasik, Michał Jaworski, Dawid Jata. Trener: Jerzy Bończak.

To szczególne spotkanie obserwowała pani Edyta, małżonka zmarłego Waldemara Hyżego, byli trenerzy Anilany: Jan Pełka, Andrzej Szymczak i Wiesław Krygier, a także dość liczne grono kibiców, którzy wcześniej oklaskiwali grę Waldka.

W przerwie meczu zbierano pieniądze na znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej wdowę po zmarłym piłkarzu, która po zakończeniu spotkania z dużym wzruszeniem w głosie podziękowała za uczczenie pamięci męża i udzieloną jej pomoc finansową. Darczyńcami były również firmy: Sanpellegrino, Blachy Pruszyński, ADWA i Grażka.

Przyjaciele Waldemara Hyżego postanowili w podobny sposób uczcić Jego pamięć w przyszłym roku.