Wybierz region

Wybierz miasto

  To się nosi?

  Autor: Włodzimierz Kupisz

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Modele chodzili po wybiegu w różowych sukniach, a modelki w strojach inspirowanych anatomią ważek, motyli i ptaków. Fantazje projektantów odzieży, uczestniczących w rozstrzygniętym w sobotni wieczór w hali ,Expo" ...

  Modele chodzili po wybiegu w różowych sukniach, a modelki w strojach inspirowanych anatomią ważek, motyli i ptaków.

  Fantazje projektantów odzieży, uczestniczących w rozstrzygniętym w sobotni wieczór w hali ,Expo" prestiżowym konkursie ,Złota Nitka", nie znały granic! Zgłoszono około stu kolekcji projektantów indywidualnych i zbiorowych z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych oraz szkół projektowania. W ścisłym finale rywalizowały 33 kolekcje.
  Złotą Nitkę w kategorii ubiorów do noszenia otrzymał Sergiusz Kuchczyński za kolekcję męską. W kategorii mody artystycznej i fantastycznej Złota Nitka trafiła do Małgorzaty Szczepanik i Pauliny Miazek.
  - To, co dzisiaj wydaje się szalone, będzie kiedyś noszone na co dzień - powiedziała Barbara Hoff, laureatka Honorowej Złotej Nitki 1994.
  Ubrania Sergiusza Kuchczyńskiego to powrót do czerni i ciemnej, stonowanej kolorystyki. Małgorzata Szczepanik i Paulina Miazek uszyły stroje ze bibuł i papierów półprzezroczystych, błyszczących i matowych, połączonych nitkami zastępującymi ramiączka. Papierową konfekcję założyły modelki z makijażem á la clown.
  Pokazy laureatów przyćmił 10-minutowy pokaz mody znanego projektanta Jerzego Antkowiaka, który otrzymał od organizatorów konkursu - Międzynarodowych Targów Łódzkich
  - Złotą Igłę, nagrodę specjalną za wykreowanie ,Złotej Nitki".

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)