Wybierz region

Wybierz miasto

  To byli prawdziwi Rycerze Wiosny

  Autor: m. st.

  2006-04-11, Aktualizacja: 2006-04-11 03:39 źródło: Express Ilustrowany

  7 kwietnia 1957 roku w meczu o mistrzostwo I ligi piłkarze ŁKS odnieśli w Zabrzu sensacyjne zwycięstwo nad Górnikiem 5:1, chociaż od 30 min grali w dziesiątkę z powodu kontuzji Stanisława Wlazłego.

  7 kwietnia 1957 roku w meczu o mistrzostwo I ligi piłkarze ŁKS odnieśli w Zabrzu sensacyjne zwycięstwo nad Górnikiem 5:1, chociaż od 30 min grali w dziesiątkę z powodu kontuzji Stanisława Wlazłego. Górnik prowadził wtedy 1:0, ale po 4 celnych strzałach Stanisława Barana i jednym Władysława Soporka musiał uznać wyższość łodzian.

  Następnego dnia w "Przeglądzie Sportowym" ukazało się sprawozdanie z tego meczu pod znamiennym tytułem: "Panowie, kapelusze z głów! Tak grają Rycerze Wiosny", który wymyślił nieżyjący już red. Jerzy Zmarzlik. I od tamtego czasu do piłkarzy ŁKS przylgnęło miano Rycerzy Wiosny.

  Z okazji tej rocznicy, z inicjatwy Jacka Bogusiaka, pierwszego w historii ŁKS prezesa Klubu Kibica, jutro na stadionie przy al. Unii przed i w przerwie emczu z Ruchem Chorzów odbędzie uroczystość przypominająca tamto wydarzenie. W programie przewidziano pokazowe pojedynki rycerskie w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Łęczycy i Sieradza, a 49-osobowa grupa najmłodszych piłkarzy ŁKS weźmie udział w specjalnej paradzie. Ponadto wręczone zostaną okolicznościowe dyplomy piłkarzom, którzy byli uczestnikami pamiętnego meczu w Zabrzu.

  Wczoraj natomiast odbyła się w Karczmie Rycerskiej konferencja prasowa, na której Robert Grzywocz wspominał nie tylko spotkanie w Zabrzu z Górnikiem, ale także drogę ŁKS do zdobycia Pucharu Polski (1957 r.) i tytułu mistrza Polski (1958 r.).

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)