Wybierz region

Wybierz miasto

  Świadkowie o łapówkach

  Autor: (DaG)

  2000-06-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Sąd Rejonowy w Łodzi przesłuchał pierwszych świadków w procesie 13 mężczyzn oskarżonych o oszustwa podatkowe i łapówkarstwo. Składanie wyjaśnień zakończył Józef S., były policjant. Jego obrońca stwierdził, że Józef S.

  Sąd Rejonowy w Łodzi przesłuchał pierwszych świadków w procesie 13 mężczyzn oskarżonych o oszustwa podatkowe i łapówkarstwo. Składanie wyjaśnień zakończył Józef S., były policjant. Jego obrońca stwierdził, że Józef S. w październiku ubiegłego roku był namawiany przez pracowników UOP do pomówienia o łapówkarstwo szefa łódzkiej Izby Skarbowej. Na poprzedniej rozprawie również inny z oskarżonych - Marek T., były prezes zakładów ,Uniontex" i ,Rena Kord", a ostatnio członek rady nadzorczej ,Textilimpeksu" - stwierdził, że ci sami funkcjonariusze namawiali go do podobnych zeznań.
  Przesłuchiwany Lech M. opowiedział wczoraj o przebiegu wizyty Marka T. w Izbie Skarbowej. Podczas spotkania Marek T., występując w interesie swoich znajomych, stwierdził, że byłby wdzięczny za załatwienie ich sprawy. Lech M. stwierdził, że Marek T. zachowywał się dziwnie (m.in. ściszał głos podczas rozmowy). Przerwał więc spotkanie. Nie padło słowo łapówka i nie padła kwota 20 tys. zł (prokuratura zarzuciła Markowi T., że taką sumę chciał dać szefowi Izby Skarbowej).
  Drugim świadkiem był, dowieziony z aresztu, Eugeniusz G., były sponsor łódzkiego żużla, który - według prokuratury - miał dawać łapówki Józefowi S. Eugeniusz G. stwierdził, że nigdy ich nie wręczał, przekazywał jedynie pieniądze w ramach sponsoringu Chojeńskiemu Klubowi Sportowemu, którego JózefS. był działaczem.
  Przypomnijmy, że według prokuratury, Mirosław L., Józef S., Grzegorz J. i Mariusz P. założyli i kierowali grupą przestępczą, która, działając od września 1998 roku do maja ubiegłego roku, uszczupliła skarb państwa o ponad 1,3 mln zł niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT.
  Według prokuratury, zarejestrowali na podstawione osoby (tzw. słupy) kilka firm winiarskich. Gdy o zaległe podatki upominali się urzędnicy ,skarbówki", po firmie nie było śladu. Znikał także ,słup".
  Kolejna rozprawa odbędzie się
  26 czerwca.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.