Wybierz region

Wybierz miasto

  Rusza przebudowa pl. Dąbrowskiego

  Autor: Agnieszka Magnuszewska

  2009-03-11, Aktualizacja: 2009-03-11 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Od środy rozpoczną się prace budowlane na pl. Dąbrowskiego, który w wakacje zamieni się w amfiteatr. Jego ozdobą będzie fontanna "fala". Przetarg na budowę wygrała firma Skanska.

  Od środy rozpoczną się prace budowlane na pl. Dąbrowskiego, który w wakacje zamieni się w amfiteatr. Jego ozdobą będzie fontanna "fala". Przetarg na budowę wygrała firma Skanska. W poniedziałek podpisała ona umowę z Zarządem Dróg i Transportu, a wczoraj przekazano jej plac budowy. Umowa obejmuje również przebudowę płyty pl. Dąbrowskiego.

  Utrudnień w ruchu, związanych z budową, na placu ZDiT nie przewiduje.

  - Zamknięta może tylko zostać uliczka przed Teatrem Wielkim - tłumaczy Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik ZDiT. - Nie apeluję, by nie parkować na placu Dąbrowskiego, bo przecież nigdy nie był on parkingiem, ale ciężki sprzęt na plac może wjechać już w środę.

  Jednak miejsc parkingowych w okolicy brakuje.

  - W dwóch sądach pracuje aż sześćset osób, a mają do dyspozycji parking na trzydzieści miejsc. Postulowaliśmy, aby zrobić miejsca parkingowe pod płytą placu albo po jego drugiej stronie, gdzie znajduje się basen wodny - zaznacza Dariusz Joński, szef radnych Lewicy.

  Właśnie dlatego Lewica jest przeciwna budowie amfiteatru na placu Dąbrowskiego i na jej wniosek Rada Miejska przyjęła uchwałę o wstrzymaniu budowy co najmniej do chwili uchwalenia budżetu. Uchwała została podjęta, ale prace na pl. Dąbrowskiego będą prowadzone.

  - Dziwię się, że prezydent miasta nie poczekał kilka dni z rozpoczęciem prac. Przecież sesja budżetowa jest 25 marca - podkreśla Dariusz Joński. - Na pewno będziemy walczyć o wstrzymanie tej inwestycji i mamy w tym poparcie radnych Platformy Obywatelskiej.

  Przebudowa pl. Dąbrowskiego będzie kosztować 16 mln zł.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)