Wybierz region

Wybierz miasto

  Rudery w kolejce do rozbiórki

  Autor: (A.M.)

  2000-08-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  238 budynków w Łodzi nadaje się już tylko do rozbiórki. Najwięcej, bo 80, jest ich na Bałutach, 72 na Górnej, 18 na Polesiu, 56 w Śródmieściu i tylko 12 na Widzewie.

  238 budynków w Łodzi nadaje się już tylko do rozbiórki. Najwięcej, bo 80, jest ich na Bałutach, 72 na Górnej, 18 na Polesiu, 56 w Śródmieściu i tylko 12 na Widzewie.
  Mowa tu tylko o budynkach należących do gminy, bo tych znajdujących się w rękach prywatnych nie sposób zliczyć. Jeden z takich pustostanów zawalił się w środę wieczorem przy ul. Bydgoskiej. Na szczęście w środku nie było nikogo.
  – My nie możemy dopuścić do tego, by nasze budynki waliły się ludziom na głowy – powiedziała „Dziennikowi” Aleksandra Zwolska, dyrektor wydziału budynków i lokali Urzędu Miejskiego w Łodzi. – Budynki, które nadają się do rozbiórki, są przez nas zabezpieczane. Po wyprowadzeniu lokatorów zrywamy podłogi, zabijamy okna i pojawia się tabliczka z informacją, że budynek przeznaczony jest do rozbiórki. Niedopuszczalne jest, by dom sam się rozpadł. Staramy się w taki sposób zabezpieczyć budynek, żeby nie dostali się tam dzicy lokatorzy, którzy z upodobaniem gnieżdżą się w starych już nie zamieszkanych kamienicach.
  Budynki do rozbiórki wyznaczane są na podstawie orzeczenia technicznego, gdy remont jest nieopłacalny lub po prostu niemożliwy.
  – Wyburzeniami zajmujemy się albo my, albo właściciel, któremu sprzedajemy budynek do rozbiórki – dodała Aleksandra Zwolska. – Obecnie prowadzimy kilkanaście rozbiórek.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.