Wybierz region

Wybierz miasto

  Remontują kościół

  Autor: Anna Rojek

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Prawie półtora miliona złotych będzie kosztował pierwszy etap renowacji kościoła ewangelicko-augsburskiego po wezwaniem św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej 283. Część prac zostanie sfinansowana z datków parafian.

  Prawie półtora miliona złotych będzie kosztował pierwszy etap renowacji kościoła ewangelicko-augsburskiego po wezwaniem św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej 283. Część prac zostanie sfinansowana z datków parafian. Pieniądze na remont zadeklarowały też władze miasta.
  Przed frontem kościoła rozpoczął się montaż rusztowań. Na początku czerwca robotnicy z łódzkiej spółki MC przystąpią do naprawy dachu kościoła.
  - Wszystkie zaplanowane prace uzyskały akceptację konserwatora zabytków - mówi Beata Hejman-Soczyńska, samodzielny pracownik do spraw remontów i inwestycji parafii. - Będzie to pierwszy od 70 lat poważniejszy remont zabytkowego obiektu. Łódzkie powietrze tak bardzo zniszczyło dachówki i elementy więźby dachowej, że miejscami trzeba je całkowicie wymienić. Gdy pada deszcz, woda cieknie w kościele po ścianach. Zagraża to między innymi organom.
  Jak zapewniła nas Beata Hejman- -Soczyńska, podczas remontu kościół będzie otwarty dla wiernych. Rusztowania zostały bowiem tak ustawione, aby nie utrudniać wejścia do wnętrza.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)