Wybierz region

Wybierz miasto

  Prohibicja na Piotrkowskiej?

  Autor: Katarzyna Pastuszko

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Radni komisji ładu społeczno-prawnego rozpoczęli wczoraj prace nad projektem uchwały, która ma wprowadzić zakaz spożywania napojów alkoholowych pod gołym niebem. Pić nie będzie można na ul. Piotrkowskiej od al.

  Radni komisji ładu społeczno-prawnego rozpoczęli wczoraj prace nad projektem uchwały, która ma wprowadzić zakaz spożywania napojów alkoholowych pod gołym niebem.
  Pić nie będzie można na ul. Piotrkowskiej od al. Mickiewicza do placu Wolności (włącznie ze wszystkimi podwórkami na tym odcinku), na placu Wolności, a także w pasażach Schillera, Rubinsteina i Józewskiego.
  - Nie po to odnawialiśmy Piotrkowską, żeby teraz odstraszała mieszkańców - mówił Maciej Lenart, przewodniczący komisji. - Przyznaję, że wcześniej byłem przeciwnikiem podobnych zakazów, ale po kilku wieczornych spacerach Pietryną, nie mam już żadnych wątpliwości, że uchwałę trzeba przyjąć.
  Wieczorem Piotrkowska, a szczególnie jej trzy pasaże stają się miejscem alkoholowych spotkań nastolatków. Straż Miejska w weekendy odbiera średnio po 40 interwencji od mieszkańców skarżących się na hałas w tych właśnie miejscach. W minioną sobotę i niedzielę z samych tylko pasaży dziesięć osób odwieziono do izby wytrzeźwień, po innych dziesięć wezwano rodziców.
  - Jestem zwolennikiem tej uchwały. Dziś, kiedy młodzież pije pod naszymi oknami, mamy związane ręce. Cóż, przepisy zabraniają jedynie sprzedawania alkoholu, zaś o piciu nie wspominają - twierdzi Sławomir Seliga, komendant Straży Miejskiej w Łodzi.
  Łódzcy radni już trzy razy przyjmowali uchwały zakazujące picia alkoholu na terenie miasta. Wszystkie jednak miały wady prawne i albo były uchylane, albo niemożliwe do stosowania.
  Maciej Lenart zapewnił, że tym razem uchwała będzie przygotowana wzorcowo.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)