Wybierz region

Wybierz miasto

  Profesor Ryszard Piasecki ambasadorem w Chile

  Autor: Joanna Leszczyńska

  2009-02-11, Aktualizacja: 2009-02-11 14:42 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Profesor Ryszard Piasecki, prodziekan do spraw współpracy z zagranicą Wydziału Socjologiczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego, został mianowany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ambasadorem Republiki Chile.

  Profesor Ryszard Piasecki, prodziekan do spraw współpracy z zagranicą Wydziału Socjologiczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego, został mianowany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ambasadorem Republiki Chile. Informacja ta jeszcze nie ukazała się w monitorze rządowym, ale jak dowiedzieliśmy się w Kancelarii Prezydenta oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych prezydent RP złożył już swój podpis pod tą nominacją.

  Prof. Piasecki specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej i problemach globalizacji. W latach 1994-1998 był konsulem generalnym w Brazylii. Był doradcą wielu ministrów spraw zagranicznych. Jest założycielem i opiekunem letniej szkoły dla studentów łódzkich w San Paulo w Brazylii, jak i letniej szkoły dla studentów z zagranicy w Łodzi. W ramach tej szkoły wyjechało do Brazylii około 100 studentów z Łodzi, a do Łodzi przyjechało prawie 200 studentów z Brazylii, Ekwadoru, Rosji, Ukrainy, Indii i Macedonii.

  Ryszard Piasecki zainicjował wiele umów o współpracy międzynarodowej między Uniwersytetem Łódzkim a uczelniami zagranicznymi.

  Zdaniem prof. Stefana Krajewskiego, dyrektora Instytutu Ekonomii UŁ, nominacja prof. Piaseckiego to znakomity wybór. Jego zdaniem, mało kto w Polsce zna tak dobrze jak on problemy Ameryki Południowej.

  - Ta nominacja to dla mnie duża satysfakcja - powiedział nam wczoraj prof. Piasecki. - Chile to fascynujący kraj, stosujący bardzo ciekawie politykę liberalną. Mam nadzieję na ożywienie kontaktów gospodarczych między Polską, w tym także Łodzią, a Chile. Liczę, że maksymalnie się przydam.

  Nowy ambasador Chile, który na czas pełnienia dyplomatycznej misji zawiesi swoją pracę na Uniwersytecie Łódzkim, pojawi się w Chile prawdopodobnie 1 kwietnia.

  Prof. Piasecki ma 58 lat. Urodził się w Łodzi. Jest absolwentem handlu zagranicznego. Studiował także m.in. we Francji, Włoszech i Anglii. Włada pięcioma językami.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)