Wybierz region

Wybierz miasto

  Pożar przy Grabowej

  Autor: (MGr)

  2000-08-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Głośne wycie syren wozów strażackich obudziło wczorajszej nocy mieszkańców ulicy Przybyszewskiego oraz wszystkich okolicznych domów. To 6 aut z włączonymi kogutami gnało w stronę ulicy Grabowej.

  Głośne wycie syren wozów strażackich obudziło wczorajszej nocy mieszkańców ulicy Przybyszewskiego oraz wszystkich okolicznych domów. To 6 aut z włączonymi kogutami gnało w stronę ulicy Grabowej. Za strażakami jechała policja, pogotowie ratunkowe i energetyczne, inżynier miasta.
  Była godzina 3.30, kiedy mieszkańcy domu przy ul. Grabowej 29 zauważyli pożar drewnianych, piętrowych komórek, w których trzymali opał na zimę. Ogień rozprzestrzeniał się z minuty na minutę. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że stanowi zagrożenie dla ludzi, bowiem komórki przylegały do budynków mieszkalnych. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji 20 lokatorów, odcięto prąd. 20 strażaków przez ponad 2 godziny uwijało się jak w ukropie.
  Na szczęście pożar udało się ugasić w porę. Kamienice nie ucierpiały i lokatorzy wkrótce wrócili do domów. Spłonęło jednak 10 komórek wraz z całym trzymanym w nich dobytkiem. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.