Wybierz region

Wybierz miasto

  Ponad 400 małych kolarzy startowało w wyścigu ,Expressu

  Autor: Michał Strzelecki

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Ponad 400 małych kolarzy startowało w wyścigu ,Expressu" Na szczęście pogoda była słoneczna co sprawiło, że i frekwencja na tradycyjnej imprezie kolarskiej dla dzieci organizowanej od wielu lat przez redakcję ...

  Ponad 400 małych kolarzy startowało w wyścigu ,Expressu"  Na szczęście pogoda była słoneczna co sprawiło, że i frekwencja na tradycyjnej imprezie kolarskiej dla dzieci organizowanej od wielu lat przez redakcję ,Expressu Ilustrowanego" i Centrum Zajęć Sportowo - Rekreacyjnych dopisała. Na starcie stanęło ponad 400 miłośników kolarstwa w wieku 5 - 10 lat, którzy bardzo ambitnie walczyli o palmę pierwszeństwa w swych grupach wiekowych. Jedni, jak to w sporcie bywa, mieli powody do ogromnej radości, drudzy - godnie przyjmowali doznane porażki. Była to miła zabawa, zarówno dla dzieci, jak i ich, licznie przybyłych, opiekunów, którą świetnie prowadził, jak zwykle, dyr. Janusz Kopeć.
  Wyniki grupy najmłodszej (rocznik 1994 - 1995), dziewczęta: 1. Emila Sadłecka, 2. Edyta Odziszewska, 3. Ola Bączyńska, 4. Natalia Mirowska, 5. Monika Kujawa, chłopcy: Adrian Jaros, 2. Ignacy Agier, 3. Patryk Glapiński, 4. Bartosz Bujalski, 5. Artur Sobczak, 6. Dominiok Nawrocki,
  rocznik 1992 - 1993, dziewczęta: 1.Karolina Karasiewicz, 2. Sylwia Wedrich, 3. Paulina Bączyńska, 4. Joanna Jermanowska, 5. Ewa Pawlik 6. Angelina Szadkowska, chłopcy: 1. Szymon Szajrych, 2. Krzysztof Pawlak, 3. Mateusz Bielicki, 4. Marcin Przybysz, 5. Michał Wilk, 6. Sylwester Zydler;
  rocznik 1990 - 1991, dziewczęta: 1. Wioletta Szajrych, 2. Aleksandra Myla, 3. Karolina Karasiewicz, 4. Luiza Hryniewicz, 5. Kamila Bączyńska, 6. Paulina Tomczyk, chłopcy: 1. Daniel Konecki, 2. Tadeusz Zydler, 3. Marcin Odziszewski, 4. Sławomir Lipiński, 5. Adrian Justnajd, 6. Bartosz Kurzawski.
  Wszystkie dzieci otrzymały m. in. czapeczki i gadżety PLL LOT w Łodzi, słodycze (fundator: Adam Cybulski) i imienne dyplomy (fundator: Radio Taxi 6 - 400 - 400). Po sześciu najlepszych kolarzy (osobno chłopcy i dziewczęta) w każdej grupie wiekowej dostało nagrody rzeczowe ufundowane przez redakcję ,Expressu Ilustrowanego".
  Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie czterech atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników biorących udział w zawodach. Najbardziej szczęście uśmiechnęło się do Wioletty Szajrych, Łódź, Limanowskiego 218, która wylosowała główną nagrodę w postaci roweru. Właścicielką łyżworolek, które ufundowało Radio Taxi 6 400 400, stała się Paulina Bączyńska, Łódź, Ciasna 12 a, a dwóch walkmanów (fundator: redakcja ,Expressu Ilustrowanego")- Iza Aut, Łódź, Ciasna 12 a i Szymon Rybkowski, Łódź, Złota 3.
  Wyścigi kolarskie z ,Expressem" zostały bardzo sprawnie, bez żadnych zakłóceń, przeprowadzone dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu pracowników Centrum Zajęć Sportowo - Rekreacyjnych i studentów Wydziału Wychowania Fizycznego Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu, którym za to serdecznie dziękujemy. Podobnie, jak i dr Jerzemu Kownackiemu z Zakładu Medycyny Sportowej ,Twoje Zdrowie" Spółka z o. o., który opatrzył kontuzjowanego (niegroźnie) Daniela Grudnia i przywrócił szybko do pełnej sprawności osłabłą Luizę Hryniewicz, notabene mistrzynię Łodzi w pływaniu z SKS 137 ,Delfin".
  Gratulujemy zwycięzcom, jak i pokonanym, za ambitną sportową postawę, mając równocześnie nadzieję, że w przyszłości godnie oni zastąpią obecnych mistrzów kolarstwa. Do zobaczenia w maju 2001 r.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)