Połowa studentów uniwersytetu woli (lub musi) zdawać jesienią

Autor: (pw)

2003-09-19, Aktualizacja: 2004-12-18 18:06 źródło: Polska Dziennik Łódzki

Na uniwersytecie trwa sesja poprawkowa. Nie wiadomo, ilu studentów zdaje egzaminy we wrześniu. Pracownicy UŁ szacują, że na niektórych kierunkach ponad połowa.

Na uniwersytecie trwa sesja poprawkowa. Nie wiadomo, ilu studentów zdaje egzaminy we wrześniu. Pracownicy UŁ szacują, że na niektórych kierunkach ponad połowa.

- Jeśli dzisiaj się uda, to jeszcze tylko dwa egzaminy i kończę sesję - mówi Marcin, student trzeciego roku prawa. - Jeszcze nigdy nie udało mi się skończyć sesji przed wakacjami. Zaliczyć pięć czy sześć egzaminów w czerwcu? Nie wyobrażam sobie!

Marcin twierdzi, że zdawanie we wrześniu nie jest niczym nadzwyczajnym. - Mam kolegów, którzy przedłużają sobie sesję "do oporu". Jest połowa stycznia i wszyscy żyją kolejną sesją, a oni wciąż zdają egzaminy z czerwca. Dla nich sesja trwa przez całe studia, bez przerwy - śmieje się Marcin. Większość studentów, podobnie jak Marcin, świadomie przekłada część egzaminów na jesień. Do wyjątków należy Ola. - Prawie dwadzieścia egzaminów zaliczyłam bez problemu, w pierwszym terminie. Teraz mam pierwszą poprawkę - opowiada Ola. - Stresowałam się przez całe wakacje i naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy dobrowolnie przekładają egzaminy na wrzesień.

Na wrześniowe egzaminy "ostatniej szansy" wielu studentów zaopatruje się w ściągi. - Rozumiem, że ściągę bierze się dla pewności, na wszelki wypadek - mówi młody asystent, pilnujący studentów na egzaminie. - Kiedy jednak ściąga jest wykorzystywana tak bezczelnie, że nie sposób tego nie zauważyć, z ciężkim sercem wypraszam studenta z sali. Wszak profesor pilnuje mnie, czy ja pilnuję studentów... Swoją drogą, niektóre ściągi są imponujące. Ostatnio zabrałem prześwietloną kliszę fotograficzną, na którą ktoś cienkim piórkiem przepisał cały podręcznik. Jestem pełen podziwu, choć myślę, że łatwiej byłoby opanować ten materiał, niż tworzyć takie minidzieło...!

Sonda

Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.