Wybierz region

Wybierz miasto

  Policjanci odporni na łapówkę

  Autor: (DaG)

  2000-08-05, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  22-letni Daniel S., który chciał wręczyć policjantom na służbie łapówkę w wysokości 500 zł, został zatrzymany. Kilkanaście minut po godz. 16 w czwartek na ul.

  22-letni Daniel S., który chciał wręczyć policjantom na służbie łapówkę w wysokości 500 zł, został zatrzymany.
  Kilkanaście minut po godz. 16 w czwartek na ul. Franciszkańskiej policjanci z oddziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej fiata 126p. „Maluch” wydawał się funkcjonariuszom podejrzany, gdyż nie miał tablic rejestracyjnych. Podczas kontroli wyszło na jaw, że kierowca nie posiada prawa jazdy (kolegium ds. wykroczeń wcześniej zatrzymało ten dokument na pół roku).
  Okazało się jednak, że kierujący pojazdem Daniel S. miał podwójnego pecha. W aucie przewoził bowiem sześćdziesiąt litrowych i czterdzieści półlitrowych butelek z przezroczystym płynem. Początkowo twierdził, że przewozi niegazowaną wodę mineralną. Później jednak przyznał, że transportuje spirytus i zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 300 zł.
  Na odmowę przyjęcia zareagował podniesieniem kwoty do 500 zł. Funkcjonariusze zatrzymali Daniela S. i przewieźli go razem z samochodem i spirytusem do komisariatu na Dołach.
  Zatrzymany mężczyzna jest znany bałuckim policjantom. Prowadzili już przeciwko niemu postępowania karne o kradzieże i włamania. Obecnie odpowie za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do naruszenia obowiązku służbowego.
  – W wypadku wystąpienia przez prokuratora z odpowiednim wnioskiem sąd ma możliwość tymczasowego aresztowania podejrzanego, bowiem górna granica odpowiedzialności karnej przewidywana dla sprawcy tego czynu wynosi 8 lat
  – powiedział „Dziennikowi” nadkom. Witold Kozicki z zespołu prasowego KWP w Łodzi.
  Obaj funkcjonariusze pełnią służbę w policji od dwóch lat. Michał Zacharski został przyjęty do służby 20 lutego 1998 r., Grzegorz Dobkowski trzy miesiące później – 20 maja. Obaj mają po 22 lata, pełnią służbę w III kompanii OP, mają jednakowe stopnie – starszych posterunkowych.
  Obaj policjanci nie zostaną wyróżnieni, gdyż – jak nam powiedział nadkom. Kozicki – komendant wojewódzki za prawidłowe wykonywanie obowiązków nie przewiduje nagradzania funkcjonariuszy premią pieniężną.
  W tym roku Inspektorat KWP w Łodzi (policja w policji) prowadzi postępowania w stosunku do 6 policjantów, podejrzanych o przyjęcie łapówek.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.