Wybierz region

Wybierz miasto

  Pociągi bez prądu

  Autor: Piotr Kasiński

  2000-07-05, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Pociągi pośpieszne i ekspresowe między Piotrkowem a Radomskiem, ciągnięte przez lokomotywy spalinowe, kursowały jak osobowe, zatrzymując się na wszystkich stacjach.

  Pociągi pośpieszne i ekspresowe między Piotrkowem a Radomskiem, ciągnięte przez lokomotywy spalinowe, kursowały jak osobowe, zatrzymując się na wszystkich stacjach.
  Opóźnienia, spowodowane koniecznością zamiany lokomotyw elektrycznych na jeżdżące wolniej spalinowe, sięgnęły kilkudziesięciu minut. Spóźnione były m.in. jadące przez Piotrków pociągi z Warszawy do Wrocławia, z Terespola do Częstochowy oraz z Łodzi do Gliwic. Z prawie półtoragodzinnym spóźnieniem przyjechał do Łodzi pociąg z Katowic. Choć kolej wcześniej wiedziała o ewentualnych utrudnieniach w ruchu pociągów, nie poinformowała o tym pasażerów. Nie uruchomiła też komunikacji zastępczej na odcinkach pozbawionych prądu.
  Sytuacja ustabilizowała się po godz. 15, kiedy energetycy przywrócili zasilanie w dwóch podstacjach między Piotrkowem i Radomskiem oraz w jednej między Błaszkami i Zduńską Wolą. - Kolej zadeklarowała, że dziś wpłaci na nasze konto obiecane pieniądze, więc przywróciliśmy zasilanie. Wyłączone pozostały dwie podstacje, na których uruchomiono zasilanie awaryjne. Jeśli dziś nie dotrze do nas potwierdzenie przelewu, wyłączymy prąd ponownie - mówi Krzysztof Sowiński, szef działu windykacji ZEŁT.
  Przypomnijmy, że ZEŁT po raz pierwszy wyłączył kolejarzom energię 25 maja, kiedy to przez siedem godzin nie było prądu na stacji w Łowiczu. Potem energetycy wstrzymywali dostawy jeszcze kilka razy, m.in. na stacjach Wieluń-Dąbrowa i Baby (na trasie Koluszki - Piotrków Trybunalski) oraz na kilka godzin w ośrodku wypoczynkowym PKP w Spale.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.