Wybierz region

Wybierz miasto

  Pić się chce!

  Autor: Włodzimierz Kupisz

  2000-05-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  28 st. C wskazywał wczoraj po południu termometr na Lublinku. Najgorętszym miejscem w Łodzi była odlewnia zakładów ,Wifama-Prexer". Temperatura przy piecach wynosiła 40 stopni! - Nasi odlewnicy przyzwyczaili się do ...

  28 st. C wskazywał wczoraj po południu termometr na Lublinku. Najgorętszym miejscem w Łodzi była odlewnia zakładów ,Wifama-Prexer". Temperatura przy piecach wynosiła 40 stopni!
  - Nasi odlewnicy przyzwyczaili się do gorąca, ale w taki upał dostają dodatkowe napoje. Zwykle zamawiamy dostawę raz na dwa tygodnie, teraz co parę dni - twierdzi wiceprezes Andrzej Tarczyński.
  Trzy litry toniku wypił wczoraj w pracy Tadeusz Mozuł, artysta kowal prowadzący zakład przy ul. Strzelców Kaniowskich, a większość taksówkarzy z radia taxi ,Europa" po 4 litry różnych napojów. W hipermarkecie ,Tesco" sprzedaż niektórych napojów wzrosła ostatnio nawet 10-krotnie. Za to w osiedlowym pawilonie społemowskim przy ul. Gorkiego dwa razy więcej niż miesiąc temu sprzedaje się lodów.
  Większe pragnienie odczuwają też zwierzęta.
  - Dotyczy to zwłaszcza słonic. Gdy bardzo chce im się pić, zbliżają się do basenu,wtedy odkręcamy im wodę. Stadko żyraf natomiast ma poidło zawsze napełnione wodą - mówi Grzegorz Adamczyk z zoo.
  Podczas upałów zużycie wody w Łodzi wzrosło o 20 proc. Częściej podlewa się ogródki i bierze prysznic... - W poniedziałek łodzianie zużyli 217 tys. m sześc. wody - przyznał Albin Iżykowski, dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Firma może dostarczyć 315 tys. m sześc. na dobę, na pewno więc wody nie zabraknie. Połowa wody dla Łodzi pochodzi ze studni głębinowych, druga z Pilicy i Zalewu Sulejowskiego, w którym zgromadzona jest rezerwa
  72 milionów m sześc.!
  Do godz. 15 tylko 40 osób odwiedziło otwartą od soboty odkrytą pływalnię przy ul. Sobolowej, gdzie - jak zapewnił kierownik Wojciech Olszak - wodę podgrzano do 26-27 st. C.
  Jednym z... najzimniejszych miejsc w Łodzi była natomiast redakcja ,Dziennika". Zmarzliśmy jak diabli, bo nasza nowa klimatyzacja została ustawiona na maksimum, a pilot do niej gdzieś się zawieruszył. Brrr!
  Na jutro meteorolodzy zapowiadają niewielkie opady deszczu. Nadal jednak będzie gorąco, choć wydaje się, że już nie tak jak wczoraj.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)