Wybierz region

Wybierz miasto

  Pęd na studia Uzupełniające

  Autor: rok

  2000-08-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Tłumy kandydatów kłębiły się wczoraj w dziale rekrutacji Uniwersytetu Łódzkiego. Dziś bowiem upływa termin składania dokumentów na wszystkie kierunki studiów uzupełniających magisterskich dla osób posiadających dyplom ...

  Tłumy kandydatów kłębiły się wczoraj w dziale rekrutacji Uniwersytetu Łódzkiego. Dziś bowiem upływa termin składania dokumentów na wszystkie kierunki studiów uzupełniających magisterskich dla osób posiadających dyplom licencjata, a także na część wieczorowych i zaocznych po szkole średniej.
  - Wśród kandydatów na studia uzupełniające największą popularnością cieszą się kierunki ekonomiczne – mówi Mirosława Tomczyk z działu rekrutacji UŁ.
  Uniwersytet może przyjąć na studia uzupełniające ponad 1800 osób. Nie na wszystkich kierunkach będzie tylu chętnych, ile przygotowano miejsc. Z drugiej strony kandydaci na najbardziej oblegane kierunki mogą się na nie nie dostać. Dlatego właśnie na większości trzeba zdawać egzaminy wstępne. Na ekonomię bez egzaminów przyjęte zostaną tylko te osoby, które zdały egzamin licencjacki w wydziale ekonomiczno–socjologicznym UŁ na ocenę bardzo dobrą. Resztę kandydatów czeka test sprawdzający wiedzę z mikroekonomii, makroekonomii i statystyki.
  Na ekonomii przygotowano 120 miejsc. Najwięcej osób będzie przyjętych na dwuletnie studia z zarządzania i marketingu (250) oraz pedagogiki wieku dziecięcego (200).
  Wszystkie uzupełniające studia są płatne. Na przykład rok ekonomii kosztuje 3400 złotych, a socjologii – 2900 złotych. Czynni nauczyciele, którzy podejmą naukę w tym trybie, mogą liczyć na spore zniżki na niektórych wydziałach.
  Dziś mija też termin składania dokumentów na zaoczne oraz wieczorowe studia z ekonomii, socjologii, kulturoznawstwa i do Kolegium Języków Obcych.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.