Wybierz region

Wybierz miasto

  ,Palma" przed zmianami

  Autor: Jolanta Bilińska

  2000-06-02, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Nie będzie to jednak hospicjum, ani dom opieki społecznej. Jak powiedział ,Dziennikowi" Michał Kowalski, dyrektor ZOZ, planuje się, by do nowego oddziału trafili pacjenci wymagający rehabilitacji kardiologicznej, ...

  Nie będzie to jednak hospicjum, ani dom opieki społecznej. Jak powiedział ,Dziennikowi" Michał Kowalski, dyrektor ZOZ, planuje się, by do nowego oddziału trafili pacjenci wymagający rehabilitacji kardiologicznej, pourazowej, kinezyterapii.
  - W oddziale tym funkcjonować będzie Zakład Farmakologii Klinicznej, od lat zatrudniający doskonałych lekarzy, bowiem ludzie starsi wymagają szczególnej opieki farmakologicznej i internistycznej - stwierdził profesor Tadeusz Robak, prorektor ds. nauki Akademii Medycznej, członek rady społecznej szpitala.
  Obecnie z usług ZOZ-u dla Szkół Wyższych korzysta 30 tysięcy mieszkańców Łodzi. Większość z nich to studenci łódzkich uczelni i pracownicy akademiccy.
  W poradniach i w szpitalu leczą się także studenci obcokrajowcy, ale - jak nam powiedział dyrektor szpitala - do tej pory kasa chorych nie zwróciła pieniędzy za ich wizyty u specjalistów i zabiegi medyczne, co ma oczywiście negatywny wpływ na ogólną kondycję finansową zakładu.
  Po zmianach w ,Palmie" z jej usług nadal będą mogli korzystać wszyscy, którzy złożyli stosowne deklaracje i są zarejestrowani w poradniach ogólnych i specjalistycznych ZOZ-u.
  200 pracowników ,Palmy" również może spać spokojnie. Zmiany w planach szpitala pozwolą wykorzystać pracującą tam kadrę, więc - jak się dowiedzieliśmy - obejdzie się bez zwolnień pracowniczych.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.