Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowe targi w Łodzi

  Autor: Agnieszka Ostapowicz

  2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wczoraj zadecydowano o zorganizowaniu jesienią w Łodzi targów obuwniczych i skórzanych. Nowe targi zastąpią ekspozycję ,Polskie Buty", stanowiącą dotąd część Poznańskiego Tygodnia Mody.

  Wczoraj zadecydowano o zorganizowaniu jesienią w Łodzi targów obuwniczych i skórzanych. Nowe targi zastąpią ekspozycję ,Polskie Buty", stanowiącą dotąd część Poznańskiego Tygodnia Mody. Decyzję taką podjęła Polska Izba Przemysłu Skórzanego, która postanowiła przygotować branżowe targi w naszym mieście na wniosek kilkudziesięciu przedsiębiorstw - członków tego samorządu gospodarczego.
  Podczas pierwszej edycji targów skórzanych, planowanej na 15 - 17 listopada, prezentowane będą skóry, obuwie, futrzarstwo, kaletnictwo, odzież skórzana, materiały syntetyczne, środki pomocnicze dla garbarstwa, akcesoria obuwnicze, maszyny i urządzenia.
  - Koncepcja zorganizowania specjalistycznych targów wynika z tendencji ogólnych - wyjaśnia Aleksandra Krysiak, dyrektor Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego. - W całym świecie sprawdził się wybór wystawiennictwa branżowego, podczas gdy targi wielobranżowe tracą na znaczeniu. W świetle upadku imprez wielobranżowych na Węgrzech, w Czechach i braku specjalistycznych targów skórzanych w Europie Środkowo-Wschodniej możemy stworzyć w Polce dobrą imprezę specjalistyczną o znaczeniu międzynarodowym.
  Dla przedsiębiorstw przemysłu skórzanego niebagatelną kwestią są koszty. Izba negocjowała ten problem z zarządem Międzynarodowych Targów Łódzkich, który przedstawił interesującą ofertę cenową. Za wyborem Łodzi na lokalizację targów obuwniczych i skórzanych przemawia tańsze i powiększające się ostatnio zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Targi skórzane odbywać się będą dwa razy w roku. W listopadzie zaprezentowane zostaną kolekcje na wiosnę--lato 2001, a w maju przyszłego roku - oferty na jesień-zimę 2001-2002. Targom organizowanym przez PIPS towarzyszyć będą nowe konkursy dla projektantów - ,Złoty But" i ,Złota Skóra". Planowany jest też pokaz mody, podczas którego prezentowana będzie odzież i inne wyroby skórzane.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)