Wybierz region

Wybierz miasto

  Niebezpieczny mur

  Autor: (JXB)

  2000-08-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zbada przebieg rozbiórki ponadczterometrowego muru przy ul. Senatorskiej 7/9. To była siedziba Zakładu Hydrauliki Siłowej.

  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zbada przebieg rozbiórki ponadczterometrowego muru przy ul. Senatorskiej 7/9. To była siedziba Zakładu Hydrauliki Siłowej. Wieczorami przemykają tam ludzie z taczkami pełnymi gruzu. Nie interesują się ochroniarzami w maleńkim pomieszczeniu przy tablicy informującej o dawnym właścicielu obiektu. Wejść tu może każdy, kto zechce. Murów, które w każdej chwili mogą runąć, nie podpiera nic. Brak jakiejkolwiek informacji o rozbiórce. Wieczorem mieszkańcy ulic Senatorskiej, Dębowej i Brzozowej unikają okolic muru. Kiedy tam odbywają się libacje, portier boi się wyjść ze swojej dyżurki koło głównego wejścia.
  – Mam zatrudnionych czterech pracowników ochrony, ale jak złodzieje wynosili części samochodowe z auta zaparkowanego 10 metrów od dyżurki, portier bał się wychylić głowę – powiedział nam szef ochroniarzy.
  Właścicielem obiektu jest Józef B., mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Uważa, że obiekt nie zagraża bezpieczeństwu przechodniów.
  – W najbliższym czasie zamierzałem obniżyć mury do 2,5 metra – powiedział nam. Nie chciał zdradzić, co zamierza wybudować na tym terenie.
  Pozwolenie na rozbiórkę właściciel otrzymał 16 czerwca 1999 r. w wydziale urbanistyki Delegatury Łódź–Górna. Wyburzył dawne budynki wydziału mechanicznego, część hurtowni i skończył pracę. Od tej pory nikt nie widział tutaj nawet jednego robotnika.
  – Tam od roku nikogo nie było – mówią mieszkańcy ul. Brzozowej i Dębowej. – Dobrze, że w czasie wichury nikogo jeszcze nie zabiło. Kawałki murów fruwają wtedy w powietrzu.
  Mury stanowią zagrożenie szczególnie dla dzieci, które upodobały sobie to miejsce do zabawy.
  – Zbadamy sprawę i zmusimy właściciela do zabezpieczenia terenu, tak by mury nie zagrażały przechodniom – powiedziała Urszula Krysztoforska, dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łodzi.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.