Wybierz region

Wybierz miasto

  Najmodniejsza psychologia

  Autor: Robert Kozubal

  2000-06-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Inny najbardziej oblężony kierunek to trzyletnia nauka języka angielskiego w Kolegium Języków Obcych, gdzie na jedno miejsce przypada prawie dziewięciu kandydatów.

  Inny najbardziej oblężony kierunek to trzyletnia nauka języka angielskiego w Kolegium Języków Obcych, gdzie na jedno miejsce przypada prawie dziewięciu kandydatów. Wzrosła popularność kulturoznawstwa (statystycznie 7,4 kandydata na miejsce), gdzie w tym roku zrezygnowano z egzaminów wstępnych, a o przyjęciu decyduje rozmowa kwalifikacyjna. W 1999 r., kiedy obowiązywały egzaminy, chętnych było niemal o połowę mniej. O jeden indeks na geografii turyzmu i hotelarstwie walczyć będzie ponad siedem osób. Z kolei ponad sześć osób na miejsce zanotowano na administracji, filologii angielskiej, stosunkach międzynarodowych w Instytucie Studiów Międzynarodowych i informatyce.
  W tym roku zaskakująco dużo jest chętnych do studiowania na wydziale historii. Dwanaście miesięcy temu o jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się - według statystyki - 3,4 osoby, teraz 5,2. Być może powodem wzrostu popularności tego kierunku jest to, że na egzaminie wstępnym będzie test pisemny z historii.
  Tylko jedna osoba zdecydowała się na naukę na otwartych niedawno trzyletnich, licencjackich studiach z fizyki o specjalności pedagogiczno-fizycznej. Trochę lepiej wypadła rekrutacja na fizyce medycznej, ale tam również zanotowano niedobór - zgłosiło się 17 osób. Młodzi ludzie nie chcą też studiować na trzyletnich studiach języka rosyjskiego - chętne są tylko trzy osoby. Niewykluczone więc, że na tych kierunkach przedłużony zostanie nabór.
  Łódzka Akademia Medyczna również zakończyła już rekrutację. Na Wydział Lekarski zgłosiło się 490 chętnych (180 miejsc), stomatologiczny 232 osoby (60), farmaceutyczny 553 (100), oddział medycyny laboratoryjnej 73 (30), a na oddział zdrowia publicznego 325 (50). Natomiast mniej chętnych niż miejsc jest na dziennym i zaocznym oddziale pielęgniarstwa oraz w studium kosmetycznym. Egzaminy wstępne na Akademię Medyczną rozpoczną się 4 lipca.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.