Wybierz region

Wybierz miasto

  Nabici w zaliczkę

  Autor: Dariusz Gałązka

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Łodzianie oszukani przez gang z Legnicy Policjanci z Legnicy zlikwidowali trzyosobową grupę przestępczą, która dokonywała oszustw na terenie całej Polski, także w Łodzi.  Łodzianie oszukani przez gang z Legnicy

  Policjanci z Legnicy zlikwidowali trzyosobową grupę przestępczą, która dokonywała oszustw na terenie całej Polski, także w Łodzi. Straty spowodowane działalnością gangu mogą sięgać ponad 100 tys. zł.
  Przestępcza trójka to legniczanie od 19 do 22 lat, wcześniej nie karani, którzy pochodzą z tzw. dobrych domów, dwaj to bezrobotni, jeden jest uczniem. Młodzi mężczyźni zamieszczali w ogólnopolskiej ,Auto-Giełdzie" oferty pośrednictwa w sprowadzaniu z zagranicy samochodów, głównie marek niemieckich. Dotyczyły one przede wszystkim samochodów kilkuletnich, lekko uszkodzonych. Podawali najczęściej trzy numery telefonów komórkowych (0-603-836-086, 0-603-237-301 i 0-601-183-583). Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego, dochodziło do spotkania w specjalnie wynajętym mieszkaniu w Legnicy przy ul. Szaniawskiego. Podczas spotkania członkowie gangu zawierali z klietami umowy, określające warunki sprowadzenia samochodu, a także kwotę zaliczki, która wynosiła od 7.000 zł do 21.000 zł.
  Następnie kupujący i sprowadzający auto udawali się do kancelarii notarialnej, gdzie sporządzano upoważnienie na ściągnięcie samochodu. Po wyjściu od notariusza, legniczanie zabierali pieniądze i kontakt z nimi się urywał.
  W pierwszej fazie przestępczego procederu oszuści posługiwali się autentycznymi dowodami osobistymi, później jeden z nich używał sfałszowanego dowodu na nazwisko Tomasz Dzięcielewski.
  W toku prowadzonego postępowania oszustom udowodniono działanie na szkodę pięciu osób z Łodzi, Krakowa, Poznania i Bydgoszczy. Kwota wyłudzonych pieniędzy przekroczyła już 50.000 zł, a szacuje się że może wynosić ponad 100.000 zł.
  Sąd Rejonowy w Legnicy w stosunku do dwóch legniczan zastosował areszt tymczasowy, trzeci mężczyzna jest nadal poszukiwany. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
  Prokuratura i policja z Legnicy (gwarantując anonimowość) zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które padły ofiarami legnickich oszustów, miały z nimi kontakt pod podanymi numerami telefonów lub zawierały umowy notarialne z osobą posługującą się nazwiskiem Tomasz Dzięcielewski, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Legnicy, ul. Asnyka 5, tel. (0-76) 876-17-30 lub 876-17-33.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)