Wybierz region

Wybierz miasto

  Na Retkini budują bloki

  Autor: (lb)

  2008-04-28, Aktualizacja: 2008-04-28 03:18 źródło: Express Ilustrowany

  Dwa nowe budynki mieszkalne powstają na terenie spółdzielni "Zagrodniki", jeden przy ul. Retkińskiej, a drugi przy ul. Maratońskiej. W ubiegłym roku za metr kwadratowy mieszkania w stanie surowym w tych blokach trzeba ...

  Dwa nowe budynki mieszkalne powstają na terenie spółdzielni "Zagrodniki", jeden przy ul. Retkińskiej, a drugi przy ul. Maratońskiej. W ubiegłym roku za metr kwadratowy mieszkania w stanie surowym w tych blokach trzeba było zapłacić od 3100 do 4350 zł za metr kwadratowy.

  W czterokodygnacyjnym budynku przy ul. Retkińskiej (w sąsiedztwie Tesco) będzie 27 mieszkań o powierzchni od 57 do 80 mkw. Na parterze znajdzie się siedem lokali usługowych, a w piwnicy garaże.

  - Mieszkanie sprzedaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy na początku 2007 roku w cenie po 3100 zł za metr kwadratowy - mówi Stanisław Sowiński z działu inwestycji spółdzielni "Zagrodniki". - Lokatorzy dostaną klucze już w sierpniu tego roku.

  Rok później odbiorą je pierwsi właściciele mieszkań w bloku przy ul. Maratońskiej. W siedmiokondygnacyjnym budynku w kształcie litery "L" (krótszy odcinek będzie równoległy do ul. Maratońskiej) znajdzie się 76 lokali o powierzchni od 51 do 84 mkw. Część sprzedano przed rozpoczęciem budowy (4350 zł za metr kw.), a cena kolejnych nie jest jeszcze znana. Lokatorzy nowego bloku o ciszy i spokoju wokół domu nie mają co marzyć - budynek usytuowany jest przy ruchliwej ulicy i w sąsiedztwie torów kolejowych.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.