Moda dla ciężarnych

Autor: Magda Szrejner

2008-02-23, Aktualizacja: 2008-02-23 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

Sukienka ciążowa wyglądająca jak worek i szarobura garsonka w rozmiarze nosorożca - według przyszłych mam, największym problemem podczas9 miesięcy ciąży jest co na siebie włożyć.


Sukienka ciążowa wyglądająca jak worek i szarobura garsonka w rozmiarze nosorożca - według przyszłych mam, największym problemem podczas9 miesięcy ciąży jest co na siebie włożyć.

Kasia Michalska jest w 6 miesiącu ciąży i twierdzi, podobnie jak setki ciężarnych łodzianek, że sklepy z odzieżą ciążową trzeba omijać szerokim łukiem, chyba że chce się wyglądać jak swoja własna babcia. Problem dostrzegły łódzkie projektantki, absolwentki Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP, które postanowiły zaprojektować kolekcję ciążową, jaka zamiast postarzać, podkreśli, że kobiety w ciąży są atrakcyjne.

- Dziewczyny w ciąży naprawdę mogą wyglądać młodo, atrakcyjnie i bardzo kobieco, tymczasem wiele firm odzieżowych na siłę chce je ubrać w workowate sukienki lub stroje, które bardziej pasują paniom po pięćdziesiątce niż młodym, pełnym życia dziewczynom - mówi Justyna Otto-Oleksiewicz, projektantka i mama dwójki dzieci, która przyznaje, że będąc w ciąży większość sukienek uszyła sobie sama. - Postanowiłam wymyślić coś właśnie dla takich przyszłych mam, które nie mogą sobie wybrać nic w sklepach.

Kolekcja zostanie najpierw zaprezentowana na pokazie dyplomowym w ASP. Potem będzie można ją kupić w Studiu Mody Otto, czyli w autorskim butiku projektantki. Będą wśród nich letnie i wiosenne sukienki, a nawet suknie ślubne dla panien młodych z brzuszkiem. Justyna pracuje też nad bielizną, którą projektuje dla butiku dla młodych mam 9 Fashion.

O kolekcji dla ciężarnych myśli też Monika Olszewska, świeżo upieczona mama kilkumiesięcznej dziewczynki.

- Całą garderobę zobiłam sobie sama, bo nie mogłam patrzeć na ten koszmar w sklepach - mówi projektantka.

Co na to modowi specjaliści?

- Coraz więcej kobiet w ciąży chce wyglądać dobrze i mam nadzieję, że producenci odzieży ciążowej zaczną to dostrzegać - mówi Paweł Kupper, szef portalu Moda.pl. - Może z wolna słabnie przekonanie, że wszystko jedno jak się wygląda przez te 9 miesięcy, albo że nie warto kupować garderoby na kilka miesięcy. To się jednak powoli zmienia - mamy też chcą być modne.

Sonda

Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.