Wybierz region

Wybierz miasto

  Miłość do studiów - rozmowa z Johnem Godsonem, łódzkim radnym

  Autor: Adam Kuźmicki

  2008-07-08, Aktualizacja: 2008-07-08 01:02 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Zdaje Pan dziś egzamin magisterski. Jaki jest temat pracy? John Godson: - System polityczny Nigerii. Kończę stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi.  Zdaje Pan dziś egzamin magisterski. Jaki jest temat pracy?

  John Godson: - System polityczny Nigerii. Kończę stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

  To są już Pańskie kolejne studia?

  Jestem już inżynierem agronomii, skończyłem podyplomowe studia nauczycielskie, potem magisterskie i doktoranckie z zarządzania zasobami ludzkimi i podyplomowe studia europejskie w Łodzi. Teraz chciałbym rozpocząć dwa doktoraty - na Oksfordzie i w Łodzi lub Warszawie ze stosunków międzynarodowych.

  Jest więc Pan wiecznym studentem?

  Tak, ale to określenie ma dla mnie pozytywne znaczenie. Uczenie się to jest proces na całe życie, a nie etap, który trzeba jak najszybciej zakończyć. Wszystkich namawiam do ciągłego kształcenia się.

  Skąd takie zamiłowanie do nauki?

  To jest hobby, które przejąłem po rodzicach. Oboje byli nauczycielami i do samej emerytury starali się dokształcać. Kiedy zaczynam zajmować się jakąś dziedziną, staram się jak najwięcej dowiedzieć, dlatego kończę kolejne kierunki.

  Studia w Łodzi były trudne?

  Pierwszy rok ze względu na jęz yk. Polski nie jest moim naturalnym językiem, a poza tym był to język naukowy. Ale średnią z zajęć miałem powyżej 4,5, więc nie obawiam się obrony.

  Życzymy powodzenia!

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)