Wybierz region

Wybierz miasto

  Matura z policją

  Autor: Paweł Spodenkiewicz

  2000-05-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  60 uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi powtarzało wczoraj pisemną maturę z matematyki, historii lub języka angielskiego. O unieważnieniu egzaminu z ubiegłego tygodnia zadecydowało ministerstwo kultury ...

  60 uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi powtarzało wczoraj pisemną maturę z matematyki, historii lub języka angielskiego.
  O unieważnieniu egzaminu z ubiegłego tygodnia zadecydowało ministerstwo kultury po ujawnieniu, że za niektórych uczniów zadania mogli rozwiązywać studenci.
  W szkole podjęto środki ostrożności. Rano przed wejściem do liceum utworzyła się kolejka: każdy maturzysta musiał okazać w portierni dowód osobisty.
  O godz. 8.30 pod bramę szkoły podjechał, na prośbę dyrekcji, radiowóz policyjny. Brama prowadząca na dziedziniec została zamknięta, mimo że jest za nią hurtownia i parking. Członkowie komisji skrupulatnie sprawdzali, czy w bułkach przygotowanych dla maturzystów nie ma ściąg. W każdej sali oprócz nauczyciela z tego liceum był wizytator z Centrum Edukacji Artystycznej.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)