Wybierz region

Wybierz miasto

  Makabra w Zoo

  Autor: Magdalena Grochowalska

  2000-07-13, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  - To były takie śliczne, żółciutkie kurczaczki jak na Wielkanoc - opowiada wstrząśnięta Maria Sobczak, która przyprowadziła do ogrodu swoją 13-letnią wnuczkę. Włodzimierz Stanisławski, zastępca dyrektora ds.

  - To były takie śliczne, żółciutkie kurczaczki jak na Wielkanoc - opowiada wstrząśnięta Maria Sobczak, która przyprowadziła do ogrodu swoją 13-letnią wnuczkę.
  Włodzimierz Stanisławski, zastępca dyrektora ds. hodowlanych w łódzkim Zoo jest zaskoczony.(Dokończenie ze str. 1)
  - To karygodne! Pracownik, który tak postąpił powinien być ukarany - mówi. - Trudno mi jednak ustalić winowajcę, gdyż nikt nie chce się przyznać.
  Niedźwiedzie są zwierzętami wszystkożernymi. Pracownicy Zoo karmią je zarówno warzywami, owocami, chlebem, jak i mięsem.
  - Podajemy im kurczaki w całości, ponieważ organizmowi niedźwiedzia potrzebne są składniki, zawarte we wszystkich tkankach ptaka - tłumaczy W. Stanisławski. - Zawsze jednak są to martwe ptaki. Poza tym unikamy karmienia przy gościach. Co prawda w Polsce nie ma ustawy, która nakazywałaby nam zabijanie stworzeń mających stanowić pokarm dla zwierząt, jest to jednak nasz wewnętrzny nakaz.
  W każdym Zoo znajdują się zwierzęta, które karmi się wyłącznie żywymi stworzeniami. Należą do nich węże. Gady te nie zjedzą padliny, dlatego pracownicy ogrodu muszą podawać im żywe myszy i szczury. Zgodnie z regulaminem Zoo - odbywa się to podczas nieobecności zwiedzających.
  Hanna Fibakiewicz, wiceprezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz członkini lokalnej komisji etycznej ds doświadczeń prowadzonych na zwierzętach jest poruszona incydentem w Zoo.
  - W przyrodzie tak już jest, że jedne zwierzęta zjadają drugie. Natury się nie zmieni - mówi. - Nie powinno się jednak narażać ludzi, a zwłaszcza dzieci na oglądanie takich scen. Ja sama wiele w życiu widziałam, ale nie chciałabym w miejscu, kojarzącym się z rekreacją, jakim jest Zoo patrzeć na pożerane żywcem stworzenia!

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.