Wybierz region

Wybierz miasto

  Łodzianka mistrzynią Polski w judo

  Autor: (hof)

  2005-05-11, Aktualizacja: 2005-05-11 05:14 źródło: Express Ilustrowany

  Zawodniczka AZS Łódź, szesnastoletnia Katarzyna Wilczyńska została mistrzynią polski w judo w kategorii do 44kg. Sukces podopiecznej trenera Leszka Piąstki jest tym cenniejszy, ponieważ rywalizowała w gronie ...

  Zawodniczka AZS Łódź, szesnastoletnia Katarzyna Wilczyńska została mistrzynią polski w judo w kategorii do 44kg.

  Sukces podopiecznej trenera Leszka Piąstki jest tym cenniejszy, ponieważ rywalizowała w gronie zawodniczek dziewiętnastoletnich. Łodzianka na tatami w Rybniku nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie cztery walki przed czasem.

  Warto dodać w tym miejscu, że dział szkolenia Polskiego Związek Judo docenił osiągnięcia Wilczyńskiej i zdecydował, by utalentowana zawodniczka walczyła z wyższej kategorii wiekowej.

  Kasia jest uczennicą I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (dyr. dr J. Kamiński). Jej hobby to gra na gitarze. Bardzo interesuje się biologią i dlatego planuje studia na Akademii Medycznej. Trenuje judo w AZS od sześciu lat, posiada 2 kyu. Jest reprezentantką Polski. Po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni kraju. W ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce i obecnie przygotowuje się do Europejskich Igrzysk Młodzieży w Rzymie.

  Sekcja judo AZS zaprasza na treningi dzieci. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku (w godz. 18–20) w hali przy ul. Składowej 41/43. Bliższe informacje tel: 635–40–53.  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)