Wybierz region

Wybierz miasto

  ŁKS z Wójtowiczem

  Autor: Marek Kondraciuk

  2001-10-09, Aktualizacja: 2004-12-18 01:47 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Dziś kierownictwo ŁKS podpisze umowę z nowym trenerem drugoligowców Dariuszem Wójtowiczem. Zmieni on Mirosława Dawidowskiego, który będzie koordynował pracę sekcji w roli dyrektora do spraw sportowych.

  Dziś kierownictwo ŁKS podpisze umowę z nowym trenerem drugoligowców Dariuszem Wójtowiczem. Zmieni on Mirosława Dawidowskiego, który będzie koordynował pracę sekcji w roli dyrektora do spraw sportowych.

  Wójtowicz urodzony w Gdańsku (23.08. 1965), a w ostatnich latach mieszkający w Krakowie, jest pierwszym od 20 lat trenerem piłkarzy ŁKS nie związanym wcześniej z Łodzią. Poprzednim był (do wiosny 1981) Marian Geszke. Być może będzie to atut nowego szkoleniowca, że nie zna on środowiska i łódzkich realiów. To pozwoli mu spojrzeć na zespół inaczej, niż trenerom wywodzącym się z klubu przy al. Unii.

  – Przyjąłem propozycję – powiedział nam Dariusz Wójtowicz, ponieważ widzę szansę na odbudowanie siły psychicznej drużyny. Postaram się także zrealizować swoją wizję taktyczną i mam nadzieję, że uda mi się odmienić zespół. Chciałbym współpracować z Mirkiem Dawidowskim, bo mam do niego zaufanie i znam jego rzetelność. Od pięciu lat pracowaliśmy razem u boku Michała Globisza w reprezentacji Polski juniorów. W pucharowym spotkaniu w Ozimku ŁKS poprowadzi jeszcze Mirek, a później ja przejmę zespół i odpowiedzialność za jego wyniki.

  To moja pierwsza samodzielna praca z drużyną ligową, a więc ważne wyzwanie.
  Dariusz Wójtowicz jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Jako zawodnik wystąpił 32 razy w młodzieżowych reprezentacjach Polski i ponad 200 razy w ekstraklasie, najpierw w barwach Lechii, a następnie Wisły Kraków i po pół sezonu w Pogoni Szczecin oraz Polonii Warszawa. Jako trener pracował z młodzieżą w Wiśle, w minionym sezonie był asystentem trenera pierwszej drużyny Adama Nawałki (mistrzostwo Polski i Puchar Ligi), a ostatnio prowadził czwartoligowe rezerwy. Wraz z trenerem przybędą do ŁKS dwaj obiecujący zawodnicy i być może wzmocnią zespół.

  Z pomysłem powierzenia drużyny Wójtowiczowi wystąpił sam trener Dawidowski.

  – Wierzę, że Darek da zespołowi impuls i wyzwoli z niego nowe możliwości – powiedział.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)