Wybierz region

Wybierz miasto

  ŁKS: Czy tak funkcjonuje poważny klub?

  Autor: Paweł Hochstim

  2008-02-06, Aktualizacja: 2008-02-06 02:41 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wzmocnienia ŁKS, który czeka wiosną jedna z najtrudniejszych rund w historii, powoli zaczynają przypominać kabaret. Brazylijczyk Kleyr miał być gwiazdą ekstraklasy, ale... się obraził.

  Wzmocnienia ŁKS, który czeka wiosną jedna z najtrudniejszych rund w historii, powoli zaczynają przypominać kabaret. Brazylijczyk Kleyr miał być gwiazdą ekstraklasy, ale... się obraził. Teraz na testy ma przyjechać trzech litewskich napastników. Mają po... 19 lat.

  Trener Mirosław Jabłoński przeżywa ciężkie chwile, bo nic dzisiaj nie wskazuje na to, że uda mu się wzmocnić zespół. Na razie dostał w prezencie od nowego współwłaściciela klubu Algimantasa Breikstasa bardzo przeciętnych Brazylijczyków i Litwina. Cudem udało się zakontraktować obrońcę Marcina Adamskiego, choć to raczej formacje ofensywne wymagają wzmocnień. Jednym z kandydatów do wzmocnienia zespołu miał być Brazylijczyk Kleyr, ale nie zdecydował się na wyjazd z zespołem na zgrupowanie do Turcji. Kleyr był rozżalony, że Jabłoński zrezygnował z jego kolegów Wellingtona i Lobo i... zastrajkował. Wczoraj pojawił się w klubie, zabrał paszport i słuch o nim zaginął. Może to i dobrze, bo w meczach sparingowych prezentował się słabiej nawet od Marcina Klatta, a po wyczynach tego ostatniego w barwach ŁKS trudno o gorszą rekomendację. Z Kleyrem wielkie nadzieje wiązał Breikstas. Kilka tygodni temu w restauracji jednego z łódzkich hoteli sugestywnie pokazywał nawet, jak Brazy-lijczyk doskonale gra głową. Breikstas skakał do górnych piłek jednak lepiej niż jego pupil w meczach sparingowych...

  Ale to nie koniec kabaretowych sytuacji w ŁKS. Jeszcze w niedzielę klub oficjalnie informował, że w pierwszym meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji ełkaesiacy zagrają z czeskim Slovanem Liberec. Problem tylko w tym, że Slovan... nie trenuje w Turcji, a na Cyprze i w dodatku dzisiaj kończy zgrupowanie. Wprawdzie z Cypru do Lary koło Antalyi jest niedaleko, ale Czesi mają zaplanowany powrót bezpośrednio do kraju... Okazało się zatem, że łódzka drużyna zagra z Czarnogórcami z Zety Golubovci. Kolejnymi rywalami na zgrupowaniu w tureckiej Larze mają być zespoły ze Słowacji, w tym m.in. MFK Koszyce.

  Łódzki klub nie wierzy też, że wiosną piłkarzom będą pomagali kibice. Szefowie ŁKS wystąpili bowiem o pozwolenia na organizację imprez meczowych z udziałem zaledwie 5 tysięcy kibiców. Tylko na mecz derbowy wpuszczonych ma być więcej fanów.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)