Wybierz region

Wybierz miasto

  Kto kieruje Multitaxi?

  Autor: Anna Rojek

  2000-06-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Zapytaliśmy założycieli fundacji, skąd pochodzą pieniądze na zakup 450 żółtych taksówek. - Nie są mi znane źródła finansowania zakupu fiatów multipla - stwierdził Bolesław Bartnik, członek rady fundacji i dodał: - ...

  Zapytaliśmy założycieli fundacji, skąd pochodzą pieniądze na zakup 450 żółtych taksówek.
  - Nie są mi znane źródła finansowania zakupu fiatów multipla - stwierdził Bolesław Bartnik, członek rady fundacji i dodał: - Popieram inicjatywę uruchomienia firmy, która stworzy nowe miejsca pracy, poprawi bezpieczeństwo pasażerów i wizerunek naszego miasta. Uważam, że to zdrowa konkurencja.
  Z posłem Kaniewskim nie udało nam się wczoraj porozmawiać.
  Prezes fundacji ,Jutrzenka" powołał wczoraj rzecznika prasowego - Wojciecha Mirowskiego, który powiedział ,Dziennikowi":
  - Pieniądze na 450 fiatów multipla nie pochodzą z programów na aktywne przeciwdziałanie bezrobociu, a z kredytu Banku Pekao SA. Gwarancją spłaty są samochody. Na te auta zdecydowano się dlatego, że są duże, wygodne i bezpieczne, a Fiat jest największym inwestorem w Polsce. Fundacja ,Jutrzenka" chce uporządkować w Łodzi rynek taksówkarski. Udowodni, że będzie to działalność trafiona i opłacalna. ,Multitaxi" użyczy samochodów ludziom z koncesjami. Z takiej możliwości powinni być zadowoleni zwłaszcza taksówkarze - stwierdził p. Mirowski.
  dalszy ciąg na str. 6 *Większość łódzkich taksówkarzy nie podchodzi jednak do tych zapowiedzi z entuzjazmem. Mają nadzieję, że władze miejskie i państwowe uniemożliwią ,Multitaxi" rozpoczęcie działalności. Taksówkarze wręczyli przebywającemu wczoraj w Łodzi prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu petycję, w której napisali m.in. o ,totalnym bałaganie w sprawach taksówkarskich na obszarze gminy Łódź (...), arogancji władzy i prowokacji, jaką ma być sprowadzenie przez urzędników do ?gęstej= od taksówek Łodzi 450 nowych taxi fiatów multipla". Poinformowali też prezydenta, że utracili wiarę w uczciwość urzędników i praworządność.
  Prezydent Kwaśniewsko obiecał zapoznać się z problemami łódzkich taksówkarzy. Odpowiedź mają otrzymać na piśmie. W chwilę później, na prośbę prezydenta Łodzi Tadeusza Matusiaka, taksówkarze zdecydowali się nie blokować miasta. Kolumna kilkuset taksówek miała ruszyć przed południem z placu Zwycięstwa i przejechać ulicami Piłsudskiego i Kościuszki na plac Wolności. Taksówkarzom obiecano spotkanie w najbliższy poniedziałek w Urzędzie Miasta Łodzi. Po środowej dymisji członka zarządu miasta Władysława Skwarki, do kontaktów z taksówkarzami wyznaczono wiceprezydenta Włodzimierza Sitka.
  Taksówkarze otrzymali od niego odpowiedź na swoją petycję. Wynika z niej, że prezydent Matusiak i wiceprezydent Sitek nie mają informacji, jakoby niektórzy członkowie zarządu miasta pomagali w sprowadzeniu 450 taksówek - multipli. Zapewnili, że zdają sobie sprawę, iż liczba taksówek w Łodzi jest większa niż zapotrzebowanie na nie.
  Wprowadzenie limitu, w ocenie prezydenta Sitka, jest teraz niemożliwe ze względu na przepisy. Władze odstąpią natomiast od wprowadzenia obowiązkowego koloru żółtego dla taksówek.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.