Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolejny piłkarz w Stasiaku

  Autor: (mm)

  2004-01-12, Aktualizacja: 2004-12-18 16:30 źródło: Express Ilustrowany

  Z drużyną Stasiaka Opoczno trenuje Arkadiusz Sojka, piłkarz czwartoligowego zespołu Karkonosze Jelenia Góra. Zawodnik ma już podpisany kontrakt z opoczyńskim klubem.

  Z drużyną Stasiaka Opoczno trenuje Arkadiusz Sojka, piłkarz czwartoligowego zespołu Karkonosze Jelenia Góra. Zawodnik ma już podpisany kontrakt z opoczyńskim klubem.

  – To młody ciekawy piłkarz, któremu warto się bliżej przyjrzeć i dać szansę – powiedział Mariusz Łaski, trener Stasiaka.

  Wcześniej przybyli do Stasiaka Opoczno zawodnicy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Adrian Sobczyński, Tomasz Sobczak, bramkarz Tomasz Dymanowski, który ma zastąpić Artura Holewińskiego będącego już zawodnikiem Górnika Łęczna oraz Dariusz Pietrasiak. Oprócz byłych zawodników KSZO, Stasiak pozyskał także Grzegorza Podstawka z Arki Gdynia i Arkadiusza Maciejewskiego z Górnika Polkowice.

  Nie wiadomo czy Dariusz Pietrasiak zostanie w Stasiaku, bo otrzymał propozycję gry w GKS Bełchatów.

  – To sam zawodnik musi zdecydować, gdzie chce grać. Nie zamierzamy nikogo zmuszać do gry w naszym zespole – powiedział trener Łaski. – Czy to koniec naszych wzmocnień? Nie można definitywnie powiedzieć, że na pozyskaniu tych piłkarzy poprzestaniemy.

  Ostatnio prezes Mirosław Stasiak powiedział, że jest zainteresowany przejęciem zespołu RTS Widzew, który grałby w II lidze w miejsce drużyny z Opoczna. Do realizacji tego zamiaru jeszcze dość daleka droga, ale sponsor opoczyńskich piłkarzy niejednokrotnie podkreślał, że sam nie jest w stanie utrzymać na wysokim poziomie zespołu.

  Przypomnijmy, że Mirosław Stasiak przejął II-ligową drużynę, gdy groziło jej wycofanie z rozgrywek. Z finansowania zespołu wycofał się bowiem zakład płytek ceramicznych w Opocznie, a władze miasta nie były w stanie w dostatecznym wymiarze wspomóc klub.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)