Wybierz region

Wybierz miasto

  Klienci w oku kamery

  Autor: Jed

  2000-08-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  W dwóch popularnych dyskotekach i dwóch pubach w centrum Łodzi od stycznia tego roku działa system monitoringu nadzorowany przez Komendę Miejską Policji. Właściciele lokali zawarli ustne porozumienie z KMP o współpracy.

  W dwóch popularnych dyskotekach i dwóch pubach w centrum Łodzi od stycznia tego roku działa system monitoringu nadzorowany przez Komendę Miejską Policji. Właściciele lokali zawarli ustne porozumienie z KMP o współpracy. Policyjny monitoring ma zapewnić bezpieczeństwo ich klientom i pracownikom. Pieniądze na system monitorowania wyłożyli sami. Sprzęt został podłączony według instrukcji policji.
  - To dobre rozwiązanie – uważa Barbara Skowronek z Komendy Miejskiej Policji. – Tam, gdzie działa system, dotąd nie mieliśmy żadnych poważnych interwencji. Dobrze byłoby, gdyby więcej lokali wyposażyło się w taką instalację. Zapis wideo może stanowić materiał dowodowy w razie popełnienia przestępstwa.
  Niewielu klientów zdaje sobie sprawę, że kamery rejestrują to co robią goście. Sprzęt jest doskonale ukryty, a tylko nieliczni zwracają uwagę na niewielkie srebrne tabliczki przy wejściu informujące o monitoringu. Napis na nich głosi: „Obiekt monitorowany pod patronatem Komendy Miejskiej Policji, w ramach akcji „Bezpieczne Miasto”. Poniżej dodatkowa informacja, że lokal jest strzeżony także przez firmę ochroniarską.
  Właściciele pubów i dyskotek niechętnie rozmawiali na temat systemu. W biurze prasowym policji nie potwierdzono by Komenda Wojewódzka Policji monitorowała jakikolwiek pub.
  - Pewnie właściciele chcieli we własnym zakresie odstraszyć złodziei, dealerów narkotykowych, „chłopców z miasta” wymuszających haracze i zwykłych rozrabiaków, którzy w pubach szukają zadymy, dlatego powołali się na policję - powiedział nadkomisarz Witold Kozicki. - Ale zajmiemy się tą sprawą i wyjaśnimy ją.
  Dopiero po kilku dniach „śledztwa” okazało się, że śródmiejska policja jednak współpracuje z kilkoma lokalami. O czym w KWP nic nie wiedziano.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.