Wybierz region

Wybierz miasto

  Kino Polonia już nie Heliosa

  Autor: (dp)

  2009-07-01, Aktualizacja: 2009-07-01 01:35 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Stowarzyszenie Filmowców Polskich będzie od dziś gospodarzem popularnego łódzkiego kina Polonia przy ul. Piotrkowskiej. Zarządzanie i prowadzenie kina powierzyła stowarzyszeniu spółka Helios, która pozostawia sobie w ...

  Stowarzyszenie Filmowców Polskich będzie od dziś gospodarzem popularnego łódzkiego kina Polonia przy ul. Piotrkowskiej. Zarządzanie i prowadzenie kina powierzyła stowarzyszeniu spółka Helios, która pozostawia sobie w Łodzi kino Bałtyk.

  SFP będzie odpowiedzialne za repertuar Polonii, a także wszelką działalność z zakresu edukacji i upowszechniania kultury filmowej. Nowy gospodarz będzie także prowadził w kinie kawiarnię, sklep oraz wypożyczalnię DVD. Stowarzyszenie planuje w przyszłości modernizację kina, polegającą m.in. na przejściu na system cyfrowy.

  Kino zostanie włączone do sieci Europa Cinema, co zapewni mu dodatkowe finansowanie ze środków europejskich. Repertuar będzie w dużej części oparty o produkcję europejską i polską. Program kina wzbogacą przeglądy tematyczne, repliki festiwali organizowanych przez SFP, a także cykl imprez edukacyjno-filmowych.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)