Wybierz region

Wybierz miasto

  Kibice pod kontrolą

  Autor: (DaG)

  2000-08-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Dziewięciu kibiców w wieku od 16 do 43 lat którzy rzucali kamieniami w fanów drużyny przeciwnej zatrzymali policjanci w trakcie i po sobotnim meczu Widzew – Legia.

  Dziewięciu kibiców w wieku od 16 do 43 lat którzy rzucali kamieniami w fanów drużyny przeciwnej zatrzymali policjanci w trakcie i po sobotnim meczu Widzew – Legia. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Łodzi, Warszawy, Częstochowy i Grudziądza. Już w nocy w stosunku do trzech z nich kolegium orzekło grzywny po 700 zł i 10-miesięczny zakaz wstępu na imprezy masowe. Wobec 16-latka materiały sprawy zostaną przekazane do sądu dla nieletnich. Pozostałymi kibicami, którzy w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi, kolegium zajmie się dzisiaj. Jak nam powiedział nadkom. Witold Kozicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, materiałami dowodowymi w sprawie, oprócz zeznań policjantów, są zdjęcia z kamer monitorujących stadion Widzewa.Obserwator z PZPN uznał organizację meczu za wzorową. Również poza stadionem policja nie dopuściła do żadnych ekscesów.
  Dzień przed meczem – w piątek wieczorem – policjanci z oddziałów prewencji odkryli w zaroślach w pobliżu ul. Tunelowej przygotowane przez kibiców akcesoria, które nie są z pewnością niezbędne do oglądania sportowego widowiska. Usunięto stamtąd drewniane kije, metalowe pręty i poukładane w kopce kamienie oraz fragmenty rozbitych płyt chodnikowych.
  Natomiast w sobotę nad ranem policjanci skontrolowali autokar, którym kibice ŁKS odjeżdżali do Rzeszowa. W środku znaleziono kilka pałek i prętów, do których nikt się nie przyznał.
  – Działania te były możliwe dzięki sygnałom przekazanym policji przez łodzian powiedził nam nadkom. Kozicki.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.