Wybierz region

Wybierz miasto

  Kamil Bobryk: Zawsze chętnie wracam do Łodzi

  Autor: (bap)

  2009-04-11, Aktualizacja: 2009-04-11 03:52 źródło: Express Ilustrowany

  Od czwartku z drużyną Blachy Pruszyński Budowlani Łódź trenuje Kamil Bobryk. Były młynarz wicemistrzów Polski, od ośmiu miesięcy reprezentujący barwy kandydata do awansu do francuskiej Federal I St.

  Od czwartku z drużyną Blachy Pruszyński Budowlani Łódź trenuje Kamil Bobryk. Były młynarz wicemistrzów Polski, od ośmiu miesięcy reprezentujący barwy kandydata do awansu do francuskiej Federal I St. Etienne, dziś pomoże łodzianom w starciu z Juvenią Kraków. - Z okazji świąt liga francuska w ten weekend pauzuje, więc przy okazji wizyty w kraju chciałem wystąpić przed łódzką publicznością, bo zawsze z chęcią wracam do Łodzi - mówi Bobryk.

  Ale jesienią wystąpił pan tu przeciwko Budowlanym...

  - To prawda. Zagrałem jeden mecz w barwach mojego pierwszego klubu Pogoni Siedlce. I tak się złożyło, że był to pojedynek przeciwko Budowlanym. Chłopaki chyba nie mają żalu, bo łodzianie wysoko zwyciężyli. Dziś wystąpię w trzecim klubie w ciągu jednego sezonu.

  Nie będzie problemów ze zgraniem?

  - Nie, przecież skład nie zmienił się tak bardzo. Rozmawiałem długo z trenerem Żórawskim i wiem, jak gra drużyna, i jak mam się zachowywać na boisku.

  No właśnie. Co zmieniło się w grze łodzian?

  - Z tego, co widzę, trener preferuje bardzo nowoczesne rugby. Właśnie tak gra się we Francji.

  A jak pan sobie radzi na francuskich boiskach?

  - Chyba dobrze, skoro mam miejsce w pierwszym składzie St. Etienne. Moja drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce i ma spore szanse na awans do ekstraklasy. Do końca rundy zasadniczej zostały jeszcze dwie kolejki i nadal mamy szansę na pierwsze miejsce. Jeśli się nie uda, o ekstraklasę będziemywalczyć w play-off.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)