Wybierz region

Wybierz miasto

  Janusz Ratajczyk sieradzkim pełnomocnikiem ds. Euro 2012

  Autor: Bożena Bilska-Smuś

  2009-06-22, Aktualizacja: 2009-06-22 01:58 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Janusz Ratajczyk, do niedawna pełniący obowiązki prezydenta Zduńskiej Woli, zostanie powołany przez prezydenta Sieradza na pełnomocnika ds. Euro 2012 w Mundurze.


  Janusz Ratajczyk, do niedawna pełniący obowiązki prezydenta Zduńskiej Woli, zostanie powołany przez prezydenta Sieradza na pełnomocnika ds. Euro 2012 w Mundurze. W organizację imprezy oprócz Sieradza ma się włączyć Wieluń, Bełchatów, Pabianice i sieradzka jednostka wojskowa.

  Co konkretnie będzie robił pełnomocnik? - Myślę, że to jest dobre miejsce dla mnie. Będę musiał się zastanowić, jak wypromować Sieradz poprzez sportową rywalizację - odpowiada zduńskowolanin Janusz Ratajczyk, którego zatrudnienie w Sieradzu ma być reakcją części Platformy Obywatelskiej na zaproponowanie byłej prezydent Sieradza stanowiska zastępcy prezydenta Zduńskiej Woli. Szkoda im potencjału Ratajczyka, który nie dostał posady po referendum.

  Prezydent Jacek Walczak to posunięcie kadrowe, trzymane zresztą w tajemnicy, uważa za dobre. Ratajczyk ma koordynować działania 4 miast i jednostki. Nie uważa też, że taka decyzja może być strzałem w kolano. Niedawno doniesienie na Ratajczyka złożył w prokuraturze starosta łaski. Dotyczy ono przekroczenia uprawnień przez Janusza Ratajczyka i strat finansowych. W czasie, gdy był dyrektorem szpitala w Łasku, pożyczył 3,7 mln zł w spółce Magellan, a lecznica musi oddać prawie 6 mln zł.

  - Postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko mnie, więc czekam cierpliwie - twierdzi Janusz Ratajczyk.

  Dla Jacka Walczaka zainteresowanie prokuratury Ratajczykiem nie jest przeszkodą w uczynieniu go pełnomocnikiem. - Jest mi bardzo potrzebny. Jeśli prokuratura postawi mu zarzut, to się rozstaniemy.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)