Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak dawniej, w Łodzi rozegrany zostanie mecz hokejowy

  Autor: Jarosław Kudaj

  2002-12-07, Aktualizacja: 2004-12-17 23:55 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  W sobotę o godz. 15.30 w łódzkiej hali przy ul. Balonowej odbędzie się hokejowy mecz oldbojów Łódź – Bydgoszcz. Wstęp bezpłatny. W zespole gości wystąpi najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob.

  W sobotę o godz. 15.30 w łódzkiej hali przy ul. Balonowej odbędzie się hokejowy mecz oldbojów Łódź – Bydgoszcz. Wstęp bezpłatny.

  W zespole gości wystąpi najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob. Z punktu widzenia kibiców hokeja atrakcyjniejszy jest fakt, że cała pierwsza łódzka piątka będzie złożona z zawodników, którzy w przeszłości występowali w ekstraklasie w barwach ŁKS. Są to: Grzegorz Sikora, Sławomir Siódemski, Bogdan Cyniak, Andrzej Rybowski i Andrzej Ludwig.

  W drugiej piątce zagra Marcin Krysiński, były... piłkarz ŁKS, obecnie Piotrcovii. Krysiński zanim został piłkarzem, chciał być hokeistą. Grał w młodzieżowych ligach, nie załapał się już do zespołu, ponieważ w 1992 roku sekcja hokeja ŁKS została zlikwidowana. Walery Kosyl, świetny w przeszłości bramkarz, obecnie trener w Łódzkim Klubie Hokejowym, za jednego z winowajców uważa Jana Tomaszewskiego.

  – Argumentował, że dzięki likwidacji hokeja, będzie więcej pieniędzy na futbol – mówi Kosyl. – Dziś futbol i tak wegetuje, a hokej zlikwidowano.

  Kosyl nie wystąpi w sobotę. W bramce zagrają Jarosław Sylke (w przeszłości Boruta Zgierz) i Tobiasz Świątczak z ŁKH.
  Kiedyś Zgierz żył hokejowymi meczami Boruty i Włókniarza.

  Zawodnicy Boruty mieli sztuczne lodowisko. Dziś nie ma po nim śladu w haliu MOSiR. – Kiedy zaczęły masowo upadać kluby hokejowe w Polsce, byłem pewny, że przetrwa w dwóch ośrodkach: w Nowym Targu i Zgierzu. Myliłem się – często powtarza Leszek Lejczyk, były hokeista i trenere ŁKS, selekcjoner reprezentacji, obecnie działacz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

  Sławomir Siódemski, trener młodzieży w ŁKH, chciałby stworzyć w Łodzi zespół oldbojów, który występowałby w mistrzostwach Polski. W zeszłym sezonie zdobył brązowy medal, ale w barwach Torunia.

  Największym marzeniem Siódemskiego i spółki jest ligowa drużyna seniorów w Łodzi. On i kilku jego kolegów mogłoby jeszcze występować... Naszym zdaniem marzenia pozostaną marzeniami. Z Łodzi zaczęli uciekać nawet sportowi działacze. Przykład Sylwestra Pawłowskiego i Mirosława Czesnego, którzy znaleźli się w Radzie Nadzorczej Piotrcovii jest tu wymowny. Pawłowski obecnie jest przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi. Do wyborów był wiceprezydentem odpowiedzialnym za sport...

  Na jego obronę trzeba powiedzieć, że wraz z Mieczysławem Nowickim zdobył środki finansowe na trwającą obecnie modernizację ,,Bombonierki’’, hali przy ul. Stefanowskiego.

  Sukcesorem ŁKS miał być Łódzki Klub Hokejowy. W 1997 roku działacze ŁKH wystawili do rozgrywek ligowych trzy zespoły: żaków, młodzików i juniorów młodszych. Dziś grają przeciwko rówieśnikom z innych miast tylko żacy. Trzy godziny przed konfrontacją oldbojów rozegrają ligowy mecz z Bydgoszczą.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)